Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Nowy budynek Wydziału Prawa i Nauk Społecznych UJK gotowy!

czwartek, 30 grudnia 2021 09:33 / Autor: Weronika Kępa
Nowy budynek Wydziału Prawa i Nauk Społecznych UJK gotowy!
Źródło: Anna-Bud
Nowy budynek Wydziału Prawa i Nauk Społecznych UJK gotowy!
Źródło: Anna-Bud
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Stary pawilon Instytutu Stosunków Międzynarodowych i Polityk Publicznych to już przeszłość. W jego miejsce pojawił się nowoczesny i funkcjonalny budynek, z którego przede wszystkim skorzystają studenci prawa Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Inwestycja stanowi dopełnienie architektoniczne i logistyczne zlokalizowanego tuż obok Centrum Biznesu i Przedsiębiorczości oraz Instytutu Zarządzania. Na powierzchni ponad trzech tysięcy metrów kwadratowych znalazła się między innymi sala sądowa i konferencyjna, a także sale komputerowe, dydaktyczne i wykładowe na sto, sto dwadzieścia i dwieście czterdzieści osób, jak również przestrzeń rekreacyjna dla studentów.

„Obiekt ma trzy kondygnacje nadziemne przykryte płaskim dachem, a całość połączona jest nowymi łącznikami z sąsiednimi budynkami. Całość jest wykończona w nowoczesnych standardach, wyposażona w sieć infrastrukturalną wraz z komputerami, projektory i tablice multimedialne, zestawy nagłaśniające, krzesła audytoryjne, szafy, biurka oraz stoły”, informuje na swojej stronie internetowej wykonawca, firma Anna-Bud.

Realizacja inwestycji kosztowała niemal trzydzieści milionów złotych, z czego dwadzieścia pochodziło od Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO