Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Pasy wibracyjne zostają na ul. Krakowskiej. Miasto będzie monitorować ich skuteczność

poniedziałek, 06 grudnia 2021 13:32 / Autor: Weronika Kępa
Pasy wibracyjne zostają na ul. Krakowskiej. Miasto będzie monitorować ich skuteczność
Pasy wibracyjne zostają na ul. Krakowskiej. Miasto będzie monitorować ich skuteczność
Weronika Kępa
Weronika Kępa

W imieniu mieszkańców, o usunięcie pasów wibracyjnych z ulicy Krakowskiej zabiegała wiceprzewodnicząca kieleckiej rady miasta Joanna Winiarska (pisaliśmy o tym tutaj). Czy te znikną? Ratusz nie daje jednoznacznej odpowiedzi. Zapowiada jednak rozmowy z kielczanami.

– Na drogach dwujezdniowych występują często przypadki rozwijania nadmiernej prędkości przez pojazdy, co powoduje, iż izolowane przejścia dla pieszych są mniej dostrzegalne i tym samym niebezpieczne – zauważa wiceprezydent Bożena Szczypiór.

Jak zaznaczają władze miasta, pasy wibracyjne na ulicy Krakowskiej zostały wykonane w celu poprawy bezpieczeństwa pieszych. – Ich zadaniem jest zwrócenie uwagi kierowcom o zbliżaniu się do miejsca szczególnie niebezpiecznego – dodaje.

W odpowiedzi na interpelację radnej czytamy również, że pasy z biegiem czasu ulegają stopniowemu wygładzeniu, szczególnie w okresie zimowym, kiedy prowadzone są czynności związane z odśnieżaniem ulic.

– W związku z powyższym, zastosowane rozwiązania w trzech lokalizacjach na terenie miasta będą poddawane obserwacji pod kątem utrzymania swojej funkcjonalności, o czym poinformowano mieszkańców w indywidualnej korespondencji – tłumaczy Bożena Szczypiór.

Władze miasta deklarują również współpracę z kielczanami w zakresie oceny uciążliwości tego rozwiązania po wcześniejszym, telefonicznym uzgodnieniu dogodnego terminu z pracownikiem Miejskiego Zarządu Dróg.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO