Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Podsumowanie XV Świętokrzyskiej Gali Wolontariatu 2020

sobota, 05 grudnia 2020 21:27 / Autor: Adrianna Linertowicz
Podsumowanie XV Świętokrzyskiej Gali Wolontariatu 2020
Podsumowanie XV Świętokrzyskiej Gali Wolontariatu 2020
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Zakończyła się XV Świętokrzyska Gala Wolontariatu, która w tym roku, z uwagi na panującą obecnie sytuację, wyjątkowo odbyła się w formie online.

Tegoroczną Galę poprowadził radny Jarosław Bukowski. Wydarzenie zorganizowano z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza po to, by wyrazić wdzięczność i uznanie za ich ciężką, bezinteresowną pracę na rzecz społeczeństwa.

– Chciałem wyrazić ogromną wdzięczność tym wszystkim, którzy w tym szczególnym czasie angażują się w wolontariat. Słyszymy czasem, że tu czy ówdzie wolontariusze mogą być zagrożeniem, bo większa migracja osób stanowi pewne zagrożenie dla zdrowia seniorów, ale jednocześnie seniorzy często podkreślają, że bez wolontariuszy nie sposób przetrwać tego trudnego czasu – mówił ksiądz Stanisław Słowik z kieleckiego Caritasu. – Wolontariusze nie muszą, ale chcą i narażając się również wielokrotnie na ryzyko zakażenia służą w każdym czasie i w każdych okolicznościach – dodaje.

Do konkursu „Laur Wolontariatu” zgłoszono 20 osób indywidualnych oraz grup wolontaryjnych. W tym roku statuetki przyznano: Danucie Młodawskiej z Kielc, która wolontariatem zajmowała się od 2003 roku, Martcie Gawron z Kielc, kóra od 2012 roku działającej w Diecezjalnym Centrum Wolontariatu oraz Milenie Wojterskiej z Kielc, animatorce  współpracującej z Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie.

W konkursie wyróżniono również Dawida Glaca i Daniela Kołomańskiego. Nadano im tytuły „Nadzieja wolontariatu” za nowatorskie podejście we wspieraniu społeczeństwa oraz udział w rozwoju wolontariatu. 

Tradycyjnie również przyznano tytuł „Miejsce przyjazne wolontariuszom”. W tym roku otrzymało go Hospicjum Caritas imienia Bernardyny Jabłońskiej w Miechowie, a także Szkoła Podstawowa w Chęcinach.

Został też przyznany tytuł „Animator wolontariatu”, który przypadł Marlenie Tamborskiej, wicedyrektor Zespołu Szkół Informatycznych w Kielcach, która co roku angażuje się w niesienie pomocy, szczególnie chorym dzieciom, a także Dariuszowi Kurpińskiemu, katechecie, założycielowi i opiekunowi Szkolnego Koła Caritas w Porzeczu oraz inicjatorowi wielu zbiórek na rzecz potrzebujących.

Gala stanowiła zwieńczenie cyklu różnego rodzaju wydarzeń, które miały miejsce od poniedziałku do soboty. Były to spotkania online, podczas których dyskutowano na temat filmu, prowadzono szkolenia i zorganizowano rywalizację szkół. Wydarzenie połączono z finałem konkursu „Laur Wolontariatu.

Organizatorami byli: Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach, Diecezjalne Centrum Wolontariatu oraz wolontariat działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Kielcach.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO