Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Remont? Dopiero za miesiąc

poniedziałek, 26 lipca 2021 15:47 / Autor: Weronika Kępa
Remont? Dopiero za miesiąc
Remont? Dopiero za miesiąc
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Początkowo zakładano, że inwestycja, w ramach której ma zostać przebudowana ul. Domaszowska, Żniwna oraz skrzyżowanie al. Solidarności z Tysiąclecia Państwa Polskiego rozpocznie się jeszcze w czerwcu. Niestety, prace do tej pory nie ruszyły. MZD czeka na projekt organizacji ruchu.

O rozstrzygnięciu przetargu i wyłonieniu wykonawcy inwestycji pisaliśmy już w maju. Wówczas rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg mówił, iż prace mogą ruszyć pod koniec czerwca. Niestety, tak się nie stało.

- W tej chwili wykonawca prowadzi prace projektowe dotyczące organizacji ruchu na czas wykonywania robót budowlanych. Oczekujemy aż przedłoży nam dokumenty do zaopiniowania – informuje Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy MZD.

Procedura jest kilkustopniowa. Najpierw Miejski Zarząd Dróg opiniuje projekt organizacji ruchu, następnie robi to policja i zatwierdza Urząd Miasta.  

- Liczymy na to, że dokumenty pojawią się w ciągu najbliższych dni. Z naszego doświadczenia wynika jednak, że od momentu przedłożenia do zaopiniowania organizacji ruchu i zatwierdzenia może minąć nawet około miesiąca – stwierdza.

Oznacza to, że jedno z najbardziej ruchliwych skrzyżowań w mieście zostanie rozkopane z początkiem roku szkolnego i przed powrotem studentów na uczelnie.

- Projekt organizacji to niezwykle istotna sprawa. Zależy nam, żeby był on przygotowany naprawdę profesjonalnie. Skrzyżowanie alei Solidarności z Tysiąclecia Państwa Polskiego to skrzyżowanie z drogą krajową, bardzo obciążone ruchem toteż chcemy, by uciążliwości związane z przebudową były jak najmniejsze. Oczywiście nie oznacza to, że utrudnień w ogóle nie będzie – zaznacza.

Przypomnijmy, że po przebudowie na skrzyżowaniu funkcjonować będą wszystkie relacje skrętne, poprawi się również bezpieczeństwo, a inwestycja zostanie włączona do Inteligentnego Systemu Transportowego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO