Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

MIASTO

Ruszyły remonty kieleckich chodników

czwartek, 08 kwietnia 2021 15:48 / Autor: Adrianna Linertowicz
Ruszyły remonty kieleckich chodników
Fot. Miasto Kielce
Ruszyły remonty kieleckich chodników
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Rozpoczęły się prace remontowe kieleckich chodników. Mieszkańcy naszego miasta mogą spodziewać się zmian m.in. przy ulicach Jagiellońskiej, Grunwaldzkiej czy Bukowej, ale nie tylko.

W tym momencie modernizowany jest około 400-metrowy odcinek chodnika przy wschodniej części ulicy Jagiellońskiej, od ulicy Grunwaldzkiej w stronę ulicy Karczówkowskiej. Zostanie on ułożony z kwadratowych płyt oraz kostki, zgodnie ze wzorem, który od zeszłego roku stosowany jest w centrum miasta. Przebudowywany jest też chodnik biegnący przy ulicy Bukowej. Trakt zostanie wykonany z kostki brukowej.

Inwestycje na zlecenie Miejskiego Zarządu Dróg wykonuje Rejonowe Przedsiębiorstwo Zieleni i Usług Komunalnych. Jak poinformował Marcin Batóg z RPZiUK, to nie będą pierwsze chodniki tego rodzaju: – Zbudowaliśmy takie chodniki m.in. przy ul. Solnej, Równej, Wspólnej czy Karczówkowskiej - informuje.

W ciągu nadchodzących miesięcy nowe chodniki powstaną również w innych częściach miasta.

– Takich realizacji na bieżący rok zaplanowaliśmy całkiem sporo. Chodniki zostaną przebudowane łącznie na kilkunastu ulicach, m.in. Chorzowskiej, Chrobrego, Hipotecznej, Śniadeckich, Żeromskiego, Sandomierskiej i Zgody– mówił Jarosław Skrzydło, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg.

Na inwestycje tego rodzaju Miejski Zarząd Dróg w Kielcach przeznaczył w 2021 roku około 3,4 mln złotych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO