Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Samochody stale drożeją. „Końca nie widać”

poniedziałek, 17 stycznia 2022 21:28 / Autor: Michał Łosiak
Samochody stale drożeją. „Końca nie widać”
Samochody stale drożeją. „Końca nie widać”
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Planujesz zakup samochodu? Nie mamy dla ciebie dobrych wieści. Zarówno nowe, jak używane auta nieustannie drożeją. Jeśli chcesz wyjechać „czterema kółkami” z salonu to, w dodatku będziesz musiał sporo poczekać.

Powodów takiego stanu rzeczy jest sporo. Dużą rolę odgrywa nadwyżka popytu nad podażą. Trend utrzymuje się od dłuższego czasu.

– Ceny nadal są bardzo wysokie. Za dobry samochód trzeba zapłacić zdecydowanie więcej, niż jeszcze parę miesięcy temu. Auto warte jeszcze niedawno od trzydziestu do czterdziestu tysięcy zdrożały o pięć, sześć tysięcy. Samochody od dziesięciu do dwunastu tysięcy jednak również mają obecnie wyższą cenę. Są problemy z nowymi samochodami. Ludzie czekają nawet ponad rok. Rynek wtórny zyskał dzięki temu wielu klientów, co wpłynęło na wzrost cen. Auta drożeją i ten trend będzie się zapewne utrzymywał, bo końca nie widać. To dziwne. Za niektóre samochody bierzemy więcej niż były warte jeszcze dwa lata temu – wyjaśnia Artur Kozerawski z Autokomisu Camaro.

Co będzie dalej?

– W nieskończoność drożeć nie może. Powoli chyba wchodzimy w szczyt cenowy. W tej chwili jest wielką sztuką kupić dobry samochód. Jeśli już coś znajdziemy, to cena jest kosmiczna – dodaje nasz rozmówca.

Niestety, podobnie wyglądają ceny w salonach. Szacuje się, że za nowe auto zapłacimy w tym roku nawet o 15 procent więcej niż w minionym roku. Przyczyną jest oczywiście pandemia i problemy z produkcją pojazdów.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO