Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Trwa remont "Kubusia". Prace idą zgodnie z planem

wtorek, 13 września 2022 12:48 / Autor: Katarzyna Synowiec
Trwa remont "Kubusia". Prace idą zgodnie z planem
Trwa remont "Kubusia". Prace idą zgodnie z planem
Katarzyna Synowiec
Katarzyna Synowiec

Od września ubiegłego roku trwają prace przy nowej siedzibie kieleckiego Teatru Lalki i Aktora "Kubuś". W planach jest wybudowanie dwóch części wraz z łącznikiem. Harmonogram zakłada zakończenie prac latem przyszłego roku. Nowe sale teatralne pomieszczą ponad dwieście osób.

Rok temu Wzgórze Zamkowe zmieniło się w plac budowy. Nowa siedziba teatru mieści się w dawnej kuźni i dworu starościńskiego, przy ulicy Zamkowej w Kielcach.

– Budowa przebiega zgodnie z harmonogramem, nic nam się nie opóźnia, ale do zakończenia jeszcze długa droga, prawie rok – informuje dyrektor "Kubusia", Piotr-Bogusław Jędrzejczak.

Jak można przeczytać na stronie kieleckiego urzędu miasta, siedziba ma już wydzielone poszczególne pomieszczenia oraz tymczasowy dach, udało się też zwiększyć wysokość ostatniej kondygnacji.

Wśród zadań, które należy jeszcze wykonać znalazły się prace związane z głównym budynkiem teatru, gdzie m.in. trzeba podnieść wysokość ścian i zmienić położenie okien.

Teatr będzie miejscem... jak z bajki.

– Właściwie będą dwa budynki i łącznik, w których znajdzie się część administracyjna, pracownie, podręczne magazyny, dwa pokoje gościnne, a także dwie sceny – duża na 155 osób oraz mała dla 80 gości – dodaje dyrektor.

To oznacza, że już za rok spektakle będzie można obejrzeć w nowej siedzibie przy parku Staszica, a pamiętna Duża 9, odejdzie w zapomnienie.

– Teatr Kubuś z obecnym miejscem po wyprowadzce, nie będzie miał nic wspólnego – zapewnia Piotr-Bogusław Jędrzejczak.

Zakończenie prac planowane jest między czerwcem, a sierpniem przyszłego roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO