Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Ulica Czarnowska przejezdna nocą na całej długości!

środa, 19 stycznia 2022 11:11 / Autor: Weronika Kępa
Ulica Czarnowska przejezdna nocą na całej długości!
Ulica Czarnowska przejezdna nocą na całej długości!
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Do tej pory z ronda Gustawa Herlinga-Grudzińskiego w ulicę Czarnowską mogły wjeżdżać tylko pojazdy uprzywilejowane: autobusy, taksówki i służby miejskie. Przepisy obowiązywały również nocą. Władze miasta postanowiły jednak zmienić organizację ruchu w tym miejscu.

Przypomnijmy: w październiku radny Dariusz Kisiel zawnioskował do miasta o umożliwienie samochodom osobowym przejazdu przez ul. Czarnowską w godzinach 22-6. Jak wówczas zaznaczał, organizacja ruchu w tym miejscu nocą była „mało sensowna i niepraktyczna”. Dwa tygodnie później miasto poinformowało, że zamierza testowo udostępnić Czarnowską dla samochodów osobowych i dostawczych do 3,5 t w godzinach 23–5.

– Projekt został już przygotowany, a także wdrożony, co oznacza, że pojazdy mogą jeździć tą ulicą we wskazanych godzinach – informuje Tomasz Porębski, rzecznik prasowy prezydenta Kielc.

– Zostały zaprojektowane zmiany treści tabliczek, które znajdują się przy rondzie. Część z nich jest już wykonana, natomiast w niektórych przypadkach czekamy jeszcze na możliwość naklejenia aktualizacji na tarcze znaków. Do tego są niezbędne sprzyjające warunki atmosferyczne, chodzi tutaj przede wszystkim o temperaturę, ale ten zakres dotyczy dużych znaków, które znajdują się na wlocie ulicy 1-go Maja i alei IX Wieków Kielc – tłumaczy Porębski.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO