Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM | Święty Krzyż 91,3 | Włoszczowa 94,4
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Weekend pełen atrakcji na "Sienkiewce". Sprawdź, co na Ciebie czeka!

piątek, 28 maja 2021 11:06 / Autor: Adrianna Linertowicz
Weekend pełen atrakcji na "Sienkiewce". Sprawdź, co na Ciebie czeka!
Weekend pełen atrakcji na "Sienkiewce". Sprawdź, co na Ciebie czeka!
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Przez najbliższe 10 dni "Sienkiewka" zdecydowanie nie będzie spać! Dzisiaj bowiem (piątek, 28 maja) rusza 11. edycja "Budzenia Sienkiewki". Zapowiedziano mnóstwo atrakcji dla kielczan. Co jeszcze przyniesie najbliższy weekend? Sprawdźcie!

Budzenie Sienkiewki

Piątek, 28 maja, ulica Sienkiewicza, Kielce. "Budzenie Sienkiewki". Kawalkady motocykli, klasyczne auta, jak i te całkiem nowe, dmuchańce dla dzieciaków, rękodzielnictwo, szachy i wiele innych niespodzianek. Mieszkańcy miasta z całą pewnością nie będą się nudzić! Wydarzenie potrwa aż 10 dni.

https://emkielce.pl/miasto/wielkie-budzenie-sienkiewki-juz-wkrotce

Kino pod chmurką

Piątek-Sobota, 28-29 maja, godzina 20:30, plac przed Kieleckim Centrum Kultury. W ostatni majowy weekend Kieleckie Centrum Kultury zaprasza fanów kinematografii na wspólne oglądanie filmów. W piątek, 28 maja, zaprezentowany zostanie "DOM LITERATÓW CZYLI KARTOTEKA ZEBRANA" w reżyserii Marka Gajczaka, a w sobotę, 29 maja, "TONY HALIK" w reżyserii Marcina Borchardta. Wstęp na plenerowe kino pod KCK jest bezpłatny.

https://fb.me/e/2dP9xGFvq

Pixelowy Dzień Dziecka w Galerii Echo

Piątek-Sobota, 28-29 maja, godzina 10, Galeria Echo Kielce. Od 25 do 29 maja pod hasłem „Pixel World” w Echo Kielce czeka na uczestników szereg atrakcji. W specjalnie przygotowanych strefach z konsolami i stanowiskami PC odwiedzający będą mieli okazję, by zagrać w najpopularniejsze tytuły o tematyce pixelowej, a także przenieść swoje postacie do świata 3D dzięki tabletom graficznym i pisakom 3D.

https://fb.me/e/15xdpaOL2

I Ogólnopolski Zlot Klasycznej Motoryzacji

Sobota, 29 maja, godzina 10, Tor Kielce. Szykuje się prawdziwa gratka dla miłośników klasycznej motoryzacji, motocykli i old timerów. Wydarzenie towarzyszy imprezie Classic Auto Cup na torze w Kielcach. W ramach imprezy przewidziano m.in. strefę foodtrucków, strefę chillout, car detailing i strefę eskpertów. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Więcej informacji pod linkiem.

https://fb.me/e/FhvfEyVU

Jak mieszkać lepiej - oprowadzanie kuratorskie i spotkanie w Instytucie Dizajnu

Sobota, 29 maja, godzina 12, Instytut Dizajnu. Wydarzenie towarzyszy wystawie "Przedmioty Domowe. Rzeczy w życiu człowieka" i odbywa się pod hasłem "Jak mieszkać lepiej". W ramach wydarzenia będzie miało miejsce oprowadzanie kuratorskie oraz panel dyskusyjny z uczestnikami wystawy.

https://fb.me/e/1tLkXKQ15

Plebiscyt Publiczności "O Dziką Różę"

Sobota, 29 maja, godzina 19, Teatr Stefana Żeromskiego. Pierwszy spektakl, jaki zostanie zaprezentowany z okazji 29. Plebiscytu Publiczności "O Dziką Różę" to "Loretta" Georg'a F. Walkera, w reżyserii Michała Kotańskiego. Bilety są bezpłatne, jednak trzeba je wcześniej zarezerwować. Więcej informacji pod linkiem.

https://fb.me/e/L17tv43b

"Piknik morski" z okazji Dnia Dziecka w Muzeum Zabawek i Zabawy

Niedziela, 30 maja, godzina 12, MZiZ Kielce. Muzeum Zabawek i Zabawy zaprasza na "Piknik morski", który odbędzie się z okazji Dnia Dziecka na dziedzińcu muzeum. Organizatorzy proszą o przybycie w tematycznym stroju - na przykład pirata, syrenkę, rybkę lub morskiego stwora. Najbardziej kreatywne przebrania zostaną nagrodzone upominkami!

https://fb.me/e/2uGtJiN9r

Wieczór bluesowo-folkowo-countrowy

Niedziela, 30 maja, godzina 18, Dom Środowisk Twórczych Kielce. Na energetyczną mieszankę bluesa, country i folku w wykonaniu świetnych muzyków: Janusz Nastarowicz (wokal, gitara), Kamil Szewczyk (gitara) i Marek Dubeltowicz (wokal, gitara, harmonijka) zaprasza kielecki Dom Środowisk Twórczych.

https://fb.me/e/dPJllYbge

"Fraszki, językowe igraszki, czyli o Janie Kochanowskim słów kilka"

Niedziela, 30 maja, godzina 11, Filharmonia Świętokrzyska. Studenci Katedry Muzyki Uniwersytetu Jana Kochanowskiego stworzyli musical oparty na fraszkach wieszcza z Czarnolasu. Musical wyreżyserowała Katarzyna Lisowska, choreografię opracaował Hubert Stachura. Przedstawienie jest koncertem zaliczeniowym studentów Katedry Muzyki UJK, którzy napisali scenariusz i sami wystąpią w musicalu.

http://pik.kielce.pl/aktualnosci/-fraszki-jezykowe-igraszki-czyli-o-janie-kochanowskim-slow-kilka-.html

"Dziewczynka z zapałkami"

Niedziela, 30 maja, godzina 11 i 13, Kieleckie Centrum Kultury. Każdy chyba zna historię dziewczynki z zapałkami, bohaterki jednej z najpopularniejszych baśni Hansa Christiana Andersena. Będzie można poznać ją na nowo już w nadchodzącą niedzielę w wykonaniu Teatru Po Trzecim Dzwonku, na małej scenie Kieleckiego Centrum Kultury.

https://emkielce.pl/kultura/dziewczynka-z-zapalkami-na-scenie-kieleckiego-centrum-kultury

"Ażurowy kosmos" w Muzeum Historii Kielc

Niedziela, 30 maja, godzina 11, MHKi. Instalację "Ażurowy kosmos", która powstanie w Muzeum Historii Kielc z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka, będzie można podziwiać już w najbliższą niedzielę na muzealnym dziedzińcu. W ramach spotkania odbędą się rodzinne warsztaty, których uczestnicy wspólnymi siłami przyczynią się do powstania instalacji. Towarzyszą one wystawie czasowej "Meteoryty z kolekcji Krzysztofa Sochy".

https://www.facebook.com/Muzeum-Historii-Kielc-367735912040

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO