Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

MIASTO

Wkrótce Bieg Triumfu nad bolszewizmem. Trwają zapisy

środa, 17 sierpnia 2022 12:11 / Autor: Aleksandra Rękas
Wkrótce Bieg Triumfu nad bolszewizmem. Trwają zapisy
Wkrótce Bieg Triumfu nad bolszewizmem. Trwają zapisy
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Trasa o długości dziesięciu kilometrów poprowadzona ulicami Kielc, profesjonalny pomiar czasu oraz koszulka techniczna w pakiecie startowym – to wszystko czeka na uczestników Biegu Triumfu nad bolszewizmem. Impreza odbędzie się w sobotę, 27 sierpnia.

Wydarzenie organizowane jest w związku z obchodami Święta Wojska Polskiego i ma na celu uczczenie rocznicy zwycięskiej Bitwy Warszawskiej z 1920 roku.

- W ramach biegu będzie prowadzona specjalna klasyfikacja dla przedstawicieli służb mundurowych, uczestnicy będą mogli rywalizować między innymi z przedstawicielami wojska, policji, straży pożarnej i innych służb – wyjaśnia Tomasz Tkaczyk, koordynator Biegu Triumfu.

Na kończących bieg będzie czekał pamiątkowy medal. Każdy, kto chce wziąć udział w biegu może zapisać się poprzez stronę: https://biegtriumfu.pl/. Opłata startowa wynosi 60 złotych.  Uczestnicy zaczynają bieg z Placu Wolności, docierają na Stadion Leśny i wracają do centrum Kielc.

Impreza odbywa się przy wsparciu Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych z kieleckiej Bukówki oraz  10. Świętokrzyskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Organizuje ją Stowarzyszenie Staszicowskie.

Bieg Triumfu nad bolszewizmem   plakat

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO