Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

300 zł na wyprawkę szkolną – nabór wniosków rusza 1 lipca

czwartek, 30 czerwca 2022 10:08 / Autor: Weronika Kępa
300 zł na wyprawkę szkolną – nabór wniosków rusza 1 lipca
300 zł na wyprawkę szkolną – nabór wniosków rusza 1 lipca
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Od 1 lipca rodzice mogą składać wnioski do programu „Dobry start”, w ramach którego otrzymają trzysta złotych na wyprawkę szkolną dla każdego dziecka. – Warto zrobić to jak najprędzej, żeby pieniądze trafiły na konta jeszcze przed 1 września. Dzięki temu powrót dzieci do szkół będzie łatwiejszy – mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Program „Dobry start” został uruchomiony w 2018 roku.

– Jego celem jest odciążenie domowych budżetów rodzin z dziećmi w wieku szkolnym.  To trzysta złotych jednorazowego wsparcia na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka – mówi minister Maląg.

Pomoc przysługuje każdemu, niezależnie od zarobków. By otrzymać wspomniane pieniądze należy złożyć odpowiedni wniosek. Można to zrobić za pośrednictwem trzech kanałów – bankowości elektronicznej, PUE ZUS oraz portalu empatia.mpips.gov.pl.

Świadczenie wypłacane jest raz w roku i przysługuje dzieciom uczącym się do ukończenia dwudziestego roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do ukończenia 24. roku życia. Włącznie z 2022 rokiem program pochłonie ponad 6,6 miliarda złotych.

Źródło: gov.pl

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO