Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

350 tysięcy złotych padło łupem oszustów. 52-latka straciła oszczędności życia

poniedziałek, 06 grudnia 2021 14:18 / Autor: Aleksandra Rękas
350 tysięcy złotych padło łupem oszustów. 52-latka straciła oszczędności życia
350 tysięcy złotych padło łupem oszustów. 52-latka straciła oszczędności życia
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Ponad 350 tysięcy złotych wyłudzili od mieszkanki gminy Iwaniska „bankowcy”. Oszuści, pod pozorem ochrony konta kobiety, namówili ją na wpłatę gotówki na „bezpieczne” konto. Ostatecznie 52-latka straciła wszystkie swoje pieniądze.

O tym, że doszło do oszustwa 52-latka poinformowała policjantów w piątek, trzeciego grudnia. A wszystko zaczęło się pod koniec listopada. Wtedy to do 52-latki zadzwonił rzekomy kierownik techniczny jednego z banków, w którym kobieta miała konto.

- Mężczyzna poinformował ją, że ktoś próbował zaciągnąć pożyczkę z jej konta na kwotę pięciu tysięcy złotych. Później powiedział, że bank udaremnił to włamanie i zalecił jej, żeby wypłaciła posiadane przez nią środki na koncie – wyjaśnia mł. asp. Katarzyna Czesna – Wójcik z KPP w Opatowie.

Kobieta wpłaciła gotówkę przy użyciu wpłatomatu na nowe, rzekomo bezpieczniejsze konto – pierwszego dnia było to 90 tysięcy złotych. Cała sytuacja miała mieć tajny charakter i powtórzyła się kilkukrotnie. Później, do kobiety miał przyjść kurier, który wręczy jej karty bankowe do kont, na których znajdować się będzie cała gotówka.  Jednak… nie pojawił się.

52-latka łącznie straciła ponad 350 tysięcy złotych. Mundurowi przypominają - mamy prawo do weryfikacji danych rozmówcy, który przedstawia się jako przedstawiciel konkretnej instytucji. W razie wątpliwości skontaktujmy się z policją.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO