Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Biała Sobota w ŚCO. Lecznica zaprasza na bezpłatne badania

wtorek, 19 kwietnia 2022 11:26 / Autor: Magdalena Nowak
Biała Sobota w ŚCO. Lecznica zaprasza na bezpłatne badania
Biała Sobota w ŚCO. Lecznica zaprasza na bezpłatne badania
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Świętokrzyskie Centrum Onkologii zaprasza 23 kwietnia w godzinach 9-14 na „Białą sobotę po świętach”. Podczas akcji będzie można skorzystać z bezpłatnej cytologii, mammografii i nasofiberoskopii w ramach realizowanych przez ŚCO programów profilaktycznych.

Jak przypomina Izabela Opalińska, rzecznik Świętokrzyskiego Centrum Onkologii, ze względu na pandemię koronawirusa obowiązuje wcześniejsza rejestracja telefoniczna na badania.

23 kwietnia będzie można wykonać cytologię konwencjonalną i na podłożu płynnym – badanie zalecane jest dla pań w wieku 25-59 lat w ramach Programu profilaktyki raka szyjki macicy.  Rejestracja na badania: 609 99 00 33.

Opcjonalnie diagnostyka molekularna wirusa HPV – badanie przeznaczone dla kobiet w wieku 30 - 59 lat. Badanie HPV – DNA nie jest badaniem na życzenie. O tym, czy pacjentka zostanie na nie zakwalifikowany zdecyduje losowo system informatyczny po wprowadzeniu  danych.

Mammografia - dla pań w wieku 50 -69 lat w ramach Programu profilaktyki raka piersi; rejestracja na badanie: 607 77 88 88.

Nasofiberoskopia - badanie laryngologiczne dla osób w wieku 40-65 lat w Programie profilaktyki nowotworów głowy i szyi, palących papierosy lub mających jeden z objawów alarmowych przypominających infekcję dróg oddechowych: rejestracja na badanie: 41 36 74 653.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO