Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Sieć "Biedronka" pomaga seniorom. Poszukuje też wolontariuszy

czwartek, 26 marca 2020 11:15 / Autor: Magdalena Nowak
Sieć "Biedronka" pomaga seniorom. Poszukuje też wolontariuszy
Sieć "Biedronka" pomaga seniorom. Poszukuje też wolontariuszy
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Jak wiadomo w grupie najwyższego ryzyka zarażenia koronawirusem są seniorzy. Dlatego najlepiej aby zostali w domu, a zakupy  zrobiły im osoby młodsze. O bezpieczeństwo seniorów zadbała także sieć sklepów "Biedronka", która ruszyła z akcją "Czas na pomaganie seniorom 65+".

Seniorzy powinni unikać zatłoczonych miejsc, którymi są m.in. sklepy. Jednak nie każda osoba starsza ma rodzinę, która wesprze ją  w zrobieniu zakupów. Dlatego Biedronka włączyła się w działania pomocowe i w sklepach tej sieci zostały umieszczone gotowe do wypełniania formularze i skrzynki.

 – Zgłaszają się do nas ludzie starsi i wolontariusze, a my ich ze sobą komunikujemy. Przydzielamy wolontariusza do seniora w zależności od tego, ile czasu może mu poświęcić i ilu osobom jest w stanie pomóc – tłumaczy pracownik biura obsługi sieci Biedronka. – Wolontariusze mogą się także zarejestrować poprzez formularz na oficjalnej stronie internetowej akcji.

Aby umożliwić seniorowi płatność za zakupy dopiero w momencie ich dostarczenia, Biedronka oferuje także możliwość skorzystania ze specjalnej karty. Zainteresowany dokonuje płatności za zakupy w momencie dostawy, a wolontariusz wpłaca otrzymaną od niego kwotę. Oczywiście jest możliwość wymiany gotówki w sposób tradycyjny lub przelewem – dodaje pracownik infolinii.

Jeśli jednak osoby starsze zdecydują się na wizytę w sklepie, to w pierwszej godzinie jego funkcjonowania będą mogły wejść do niego jako pierwsze. Wszystko po to, by przebywały tam jak najkrócej.  Biedronka zaostrzyła też zalecenia dotyczące priorytetowej obsługi seniorów przy kasie - na prośbę osoby starszej klienci będą proszeni o przepuszczenie jej w kolejce.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO