Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Cyto Maniek ŚCO w Waśniowie, Dwikozach, Bidzinach i Obrazowie

czwartek, 24 marca 2022 13:23 / Autor: Magdalena Nowak
Cyto Maniek ŚCO w Waśniowie, Dwikozach, Bidzinach i Obrazowie
Cyto Maniek ŚCO w Waśniowie, Dwikozach, Bidzinach i Obrazowie
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Cyto Maniek czyli cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii będzie w najbliższych dniach do dyspozycji pań w Waśniowie, Dwikozach, Bidzinach i Obrazowie. ŚCO zaprasza mieszkanki tych miejscowości na bezpłatne badania profilaktyczne: mammografię i cytologię.

Bezpłatna mammografia - zgodnie z Programem profilaktyki raka piersi – jest przeznaczona dla pań w wieku 50 – 69 lat. Badanie należy wykonywać co dwa lata.

Z bezpłatnego badania cytologicznego w ramach Programu profilaktyki raka szyjki macicy mogą skorzystać panie w wieku 25-59 lat. Zgodnie z programem badanie należy powtarzać co trzy lata. W cytomammobusie ŚCO wykonywane są dwa rodzaje cytologii podczas jednego badania: cytologia konwencjonalna i na podłożu płynnym, co zapewnia bardzo dokładną diagnostykę i umożliwia ocenę wszystkich pobranych komórek.

Jak zapewnia dr n.med. Leszek Smorąg, ginekolog onkolog, kierownik Zakładu Profilaktyki Onkologicznej ŚCO, diagnostyka w cytomammobusie ŚCO jest całkowicie bezpieczna. Personel został zaszczepiony przeciwko COVID-19, przestrzega wszystkich zaleceń przeciwepidemicznych, jest wyposażony w środki ochrony indywidualnej, maseczki, płyn do dezynfekcji. Po każdym badaniu sprzęt jest dezynfekowany. Pacjentki są umawiane na konkretną godzinę, aby nie musiały czekać w kolejce.

Konieczna jest wcześniejsza rejestracja telefoniczna: 661 911 300.

Trasa cytomamobusa:

25 marca – Waśniów (miejsce stacjonowania – przy remizie Ochotniczej Straży Pożarnej, Rynek 24)

28-29  marca – Dwikozy (przy Urzędzie Gminy, ul. Spółdzielcza 15 )

30 marca – Bidziny, gmina Wojciechowice (przy Szkole Podstawowej w Bidzinach)

31 marca-1 kwietnia – Obrazów (przy remizie OSP)

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO