Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Dni Ponidzia powracają! Miasto Pińczów zaprasza do świętowania

czwartek, 23 czerwca 2022 11:39 / Autor: Radio eM
Dni Ponidzia powracają! Miasto Pińczów zaprasza do świętowania
Dni Ponidzia powracają! Miasto Pińczów zaprasza do świętowania
Radio eM
Radio eM

Trzy dni koncertowych atrakcji czekają na uczestników imprezy „Dni Ponidzia”. Wydarzeniu towarzyszyć będzie uczta od Kół Gospodyń Wiejskich, atrakcje dla dzieci i występy artystyczne.

Wszystko zaczyna się w piątek, pierwszego lipca. W Synagodze Starej, jednej z najstarszych w Polsce, odbędzie się koncert muzyki klezmerskiej  "Shalom". Tradycyjnie przed synagogą ustawiony zostanie telebim.

- Z kolei w sobotę przenosimy się na stadion MOSiR przy ulicy Pałęki. Tam, od rana na najmłodszych czekać już będą atrakcje na wesołym  miasteczku a od godzin popołudniowych, na płycie głównej stadionu, rozpocznie się część koncertowa – informuje Iwona Senderowska, dyrektor Pińczowskiego Samorządowego Centrum Kultury.

Tego dnia usłyszymy kapele z Pińczowa i okolic, między innymi Białą Armię – laureata Europejskiego Festiwalu Coverów Gwiazd w Kamiennej  Górze. Z kolei gwiazdą sobotniej części imprezy będzie koncert gwiazdy disco-polo Czadomana. O godzinie 23 zacznie się dyskoteka pod gwiazdami.

- Wydarzeniami towarzyszącymi sobotniej części imprezy będzie strefa gastronomiczna, stoiska kół gospodyń wiejskich, punkt  badań profilaktycznych zapewnionych przez Samorządowy Zakład Opieki Zdrowotnej – wyjaśnia Iwona Senderowska.

Na płycie głównej pojawi się też specjalne Bezpieczne Miasteczko, do którego  zaprasza sponsor - firma Regesta S.A. Czekać tam będą na gości symulatory  imitujące zdarzenia drogowe - dachowania, zderzenia, trenażer refleksu oraz  alko-gogle.

- Niedzielną część imprezy otworzy Holi Święto  Kolorów. Swoje talenty zaprezentuje uzdolniona młodzież zrzeszona w Amatorskim  Ruchu Artystycznym, ale i pińczowianie, którzy z sukcesami startują w  różnorodnych konkursach wokalnych – zachęca.

Na pińczowskiej scenie wystąpi TABU - śląski zespół,  który powstał w 2003 roku. Zespół ma na swoim koncie pięć studyjnych albumów  oraz płytę koncertową z „Przystanku Woodstock 2014". Kapela jest  współorganizatorem jednego z największych polskich festiwali reggae – "Najcieplejszego Miejsca Na Ziemi". Usłyszymy także Małgorzatę Ostrowską.

Dni Ponidzia 2022 plakat a2 finał

W niedzielę, na obiektach MOSiR pojawi się mobilna pracownia badań diagnostycznych ze Świętokrzyskiego Centrum Onkologii. Natomiast przez cały weekend dostępne będą atrakcje na wodzie - w Klubie Wodnym Kon-Tiki a także w pobliskim Aeroklubie Regionalnym.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO