Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Fałszywa córka w natarciu. O krok od straty

piątek, 03 marca 2023 13:46 / Autor: Aleksandra Rękas
Fałszywa córka w natarciu. O krok od straty
Fałszywa córka w natarciu. O krok od straty
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

90 tysięcy zostało już przelane, ale na szczęście… na konto prawdziwej córki. Choć oszustom udało się nabrać 78-latkę z Ostrowca Świętokrzyskiego, to pieniądze „zostały w rodzinie”. Policja ponawia apele o ostrożność.

Nagły wypadek i prośba o pieniądze – taką historią posłużyły się oszustki, gdy skontaktowały się wczoraj (2 marca) z 78-latką.

- Kobieta podająca się za jej córkę, poinformowała seniorkę, że spowodowała wypadek drogowy i aby „zatuszować sprawę” musi zapłacić 200 tysięcy złotych. Dla uwiarygodnienia oszustwa do rozmowy dołączyła druga kobieta podająca się za policjantkę – informuje Ewelina Wrzesień z KPP w Ostrwcu Świętokrzyskim.

Kobieta uwierzyła oszustom, przekazała  jednak, że może przelać córce 90 tysięcy złotych. Po zakończeniu rozmowy… dokonała wpłaty na konto córki. Po krótkim czasie ta, bardzo zdziwiona, skontaktowała się z mamą. Wtedy seniorka zorientowała się, że wpadła w sidła przestępców.

- Apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi osobami. Oszuści niestety wykorzystują najczęściej zaufanie, chęć pomocy, litość – alarmuje policjantka.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO