Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

[FOTO] Ćwiczenia świętokrzyskich rezerwistów

poniedziałek, 18 października 2021 12:55 / Autor: Aleksandra Rękas
[FOTO] Ćwiczenia świętokrzyskich rezerwistów
[FOTO] Ćwiczenia świętokrzyskich rezerwistów
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Wczoraj (17 października) na terenie Oddziału Prewencji Policji w Kielcach odbyły się działania EGIDA-21. Pod tym kryptonimem kryją się ćwiczenia rezerwistów, którzy wczoraj uczestniczyli w całodniowym, wymagającym szkoleniu.

Celem EGIDY-21 było zmobilizowaniu mieszkańców, którzy posiadają przydziały organizacyjno-mobilizacyjne, do stawienia się w jednostce policji. Po przejściu procedur, rejestracji i sprawdzeniu obecności można było rozpocząć ćwiczenia.

- Sprawdzaliśmy w praktyce przyjęte założenia i rozwiązania planistyczne, dotyczące powoływania rezerw osobowych. Rezerwiści zostali zapoznani z zadaniami, obowiązkami oraz uprawnieniami w przypadku realnego zagrożenia dla obronności kraju – wyjaśnia Maciej Ślusarczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Kielcach.

Po elementach policyjnej musztry, przyszedł czas na apel ewidencyjny. Później rezerwiści mieli zajęcia i wiele przydatnych szkoleń.

- Dotyczyły one zasad i przypadków stosowania środków przymusu bezpośredniego oraz broni palnej. Omówiono zadania, obowiązki i uprawnienia wynikające z przydziałów organizacyjno-mobilizacyjnych do służby w jednostce policji - dodaje mundurowy.

Nie zabrakło także szkolenia dotyczącego udzielania pierwszej pomocy. W ćwiczeniach udział wzięło 17 rezerwistów.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO