Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Kolejne oszustwo na „pracownika banku”. Kobieta straciła ponad 30 tysięcy

środa, 24 listopada 2021 12:26 / Autor: Aleksandra Rękas
Kolejne oszustwo na „pracownika banku”. Kobieta straciła ponad 30 tysięcy
Kolejne oszustwo na „pracownika banku”. Kobieta straciła ponad 30 tysięcy
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Policjanci ponownie przestrzegają przed oszustami podszywającymi się pod pracowników banku. Przestępcy, pod pozorem zabezpieczania pieniędzy na koncie bankowym okradają swoje ofiary z oszczędności. Tak właśnie 37-latka z gminy Koprzywnica straciła ponad 30 tysięcy złotych.

Do 37-latki, w poniedziałek (22 listopada), zadzwoniła nieznajoma, przedstawiająca się jako pracownik jednego z banków. Poinformowała kobietę, że ktoś włamał się na jej konto.

- „Konsultantka” poprosiła 37-latkę o przekazanie danych do konta, by zabezpieczyć zgromadzone przez nią środki. Zmanipulowana mieszkanka gminy Koprzywnica przekazała oszustom potrzebne informacje oraz autoryzacyjny kod – wyjaśnia Paulina Kalandyk z KPP w Sandomierzu.

Gdy 37-latka udała się do banku, okazało się że  z jej konta zniknęło już ponad 30 tysięcy złotych. Na szczęście kolejny przelew, na kwotę ośmiu tysięcy złotych udało się już zablokować.

- Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności! Pracownicy banku nigdy nie żądają od klientów podania loginu, hasła do konta ani tym bardziej kodu autoryzacyjnego SMS – przestrzega policjantka.

O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy należy powiadomić śledczych.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO