Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Letnia edycja Weekendu Cudów Szlachetnej Paczki już w czerwcu

środa, 08 czerwca 2022 12:39 / Autor: Weronika Kępa
Letnia edycja Weekendu Cudów Szlachetnej Paczki już w czerwcu
Letnia edycja Weekendu Cudów Szlachetnej Paczki już w czerwcu
Weronika Kępa
Weronika Kępa

W tym roku wolontariusze Szlachetnej Paczki zorganizują aż dwa Weekendy Cudów. Pierwszy odbędzie się standardowo w grudniu, drugi – już w czerwcu. Hasło letniej edycji brzmi: „Solidarna Paczka. Razem dla uchodźców z Ukrainy”.

Z początkiem czerwca Szlachetna Paczka opublikowała bazę rodzin biorących udział w pierwszej letniej edycji Weekendu Cudów.

– Jak wszyscy wiemy, w lutym na Ukrainie wybuchła wojna. Z kraju uciekały całe rodziny, które w ostatniej chwili zgarnęły to, co miały pod ręką i ruszyły w drogę do Polski w poszukiwaniu schronienia. W większości są to matki z dziećmi. Ich sytuacja jest trudna. Dlatego postanowiliśmy im pomóc tak jak potrafimy najlepiej, w mądry sposób – mówi Konrad Jóźwik, specjalista ds. promocji Szlachetnej Paczki w województwie świętokrzyskim.

W naszym regionie na kompleksową pomoc czeka w sumie niespełna dziesięć rodzin. W całej Polsce – ponad pięćset.

– Mamy cztery rejony, które podjęły się organizacji Weekendu Cudów dla rodzin z Ukrainy. Są to Ożarów, Piekoszów, Skarżysko-Kamienna i Końskie. Właśnie w tych regionach można wybierać rodziny i dostarczać im paczki –informuje Jóźwik.

Cała procedura wyboru rodziny i przygotowania paczki wygląda dokładnie tak samo jak w przypadku grudniowej edycji.

– Nasi wolontariusze odwiedzali rodziny, poznali ich potrzeby, zrobili opisy. Są one dostępne na naszej stronie internetowej www.szlachetnapaczka.pl. Paczkę, tak jak zawsze, można skompletować samodzielnie, ale również w grupie – ze znajomymi, rodziną. Jesteśmy otwarci na wszelką pomoc i liczymy na wielu darczyńców – dodaje nasz rozmówca.

Weekend Cudów zaplanowano na 25 i 26 czerwca.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO