Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Magdalena Fogiel-Litwinek odchodzi z Kukiz’15. Powodem plany koalicyjne ugrupowania

piątek, 02 sierpnia 2019 11:06 / Autor: Michał Łosiak
Magdalena Fogiel-Litwinek odchodzi z Kukiz’15. Powodem plany koalicyjne ugrupowania
Magdalena Fogiel-Litwinek odchodzi z Kukiz’15. Powodem plany koalicyjne ugrupowania
Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Muszę zachować swoje priorytety, a z partiami, z którymi Kukiz’15 zamierza iść do wyborów parlamentarnych jest mi nie po drodze. Nie zamierzam więc firmować tego projektu – mówi Radiu eM Kielce Magdalena Fogiel-Litwinek, dotychczasowa liderka stowarzyszenia w naszym regionie o powodach rezygnacji z działalności w organizacji.

Przypomnijmy, że Kukiz’15 prowadzi rozmowy koalicyjne z Polskim Stronnictwem Ludowym i Konfederacją. – Jeżeli chodzi o PSL, to przez ostatnie cztery lata krytykowałam to ugrupowanie, więc nie ma możliwości, żebym razem z nimi poszła do wyborów i współpracowała. Życzę powodzenia kolegom i koleżankom, którzy są w Kukiz’15. Cele, które obraliśmy są bardzo ważne, dlatego rozstaję się w pełnej sympatii i zgodzie – tłumaczy była przewodnicząca ruchu Pawła Kukiza w województwie świętokrzyskim.

Pytana o przyszłość polityczną, Magdalena Fogiel-Litwinek nie zdradza dalszych swoich planów. – Co dalej? Będę się jeszcze zastanawiać. Moją domeną była zawsze działalność społeczna, więc pewnie na niej się skoncentruje – wyjaśnia.

Oświadczenie Magdaleny Fogiel-Litwinek:

„Chciałam poinformować, że złożyłam rezygnację z funkcji przewodniczącej Świętokrzyskiego Oddziału Stowarzyszenia Kukiz’15. Głównym powodem są koalicyjne plany wyborcze Pawła Kukiza z ugrupowaniem, z którym nie mogę wyobrazić sobie współpracy.Dziękuję za współpracę członkom stowarzyszenia i sympatykom oraz wszystkim, którzy wspierali działania na rzecz zmian ustrojowych.Ugrupowaniu Kukiz’15 życzę powodzenia."

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO