Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Nie tylko Miedziana Góra. W Łopusznie będzie giełda samochodowa

poniedziałek, 17 stycznia 2022 09:56 / Autor: Michał Łosiak
Nie tylko Miedziana Góra. W Łopusznie będzie giełda samochodowa
Fot.lopuszno.pl
Nie tylko Miedziana Góra. W Łopusznie będzie giełda samochodowa
Fot.lopuszno.pl
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Giełda samochodowa, Jarmark Łopuszański i olbrzymi parking – to tylko niektóre z inwestycji, jakie mają powstać w ramach rewitalizacji Łopuszna. Wszystko ma być gotowe w przyszłym roku.

Jednym z głównych celów projektu jest wypromowanie Jarmarku Łopuszańskiego. Ma to być regularne wydarzenie gospodarcze, ale także turystyczne.

– Łopuszno słynie z jarmarków, które od wielu lat odbywają się u nas w każdy czwartek. Chcemy zrobić z nich lokalny produkt, który będzie przyciągał dostawców, handlarzy oraz konsumentów. Miejsca zadaszone do handlu będą ogrodzone i odpowiednio wyposażone. Obok znajdzie się parking samochodowy na 200 miejsc, z czego sto już wybudowaliśmy w ramach preumowy. Chcemy też zbudować estradę, na której będą występować artyści. Zależy nam, aby teren zorganizować w taki sposób, by mogły odbywać się tam także  giełdy samochodowe, które odciążą tę w Miedzianej Górze – mówi Irena Marcisz, wójt Łopuszna.

Na te cele gmina otrzymała prawie cztery miliony złotych z Unii Europejskiej oraz blisko 250 tysięcy z budżetu miasta. Łączna kwota projektu to ponad dziewięć milionów złotych.

– To bardzo duży zastrzyk finansowy dla gminy. Pieniądze zostaną przeznaczone przede wszystkim na ożywienie społeczno- gospodarcze, które ma wiele wymiarów: poprawienie warunków życia mieszkańców, odbudowanie zniszczonych budynków i przeznaczenie ich na inne cele, czy poprawienie infrastruktury parkingowej – dodaje wicemarszałek Renata Janik.

Poprawiona ma zostać także infrastruktura turystyczna, a także bezpieczeństwo poprzez montaż i zakup monitoringu.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO