Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Pijany kierowca uciekał przed policją. Pościg zakończył się w polu

sobota, 25 marca 2023 11:46 / Autor: Wojciech Dudkowski
Pijany kierowca uciekał przed policją. Pościg zakończył się w polu
Pijany kierowca uciekał przed policją. Pościg zakończył się w polu
Wojciech Dudkowski
Wojciech Dudkowski

Policjanci z gminy Działoszyce zauważyli grupę osób pod wpływem alkoholu przy samochodzie. Pomimo ostrzeżeń, młodzi ruszyli samochodem. Rozpoczął się pościg. Kierowca zatrzymał się dopiero w polu.

Do zdarzenia doszło w piątek 24 marca około godziny 1 w nocy.

- Grupa zgodnie zadeklarowała jednak, że trzeźwy kierowca ma niebawem pojawić się na miejscu. Niestety tak się nie stało. Kilkadziesiąt minut później policjanci zauważyli te same osoby w jadącym już pojeździe. Stróże prawa dali więc sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania. Kierujący je zignorował i przyspieszając kontynuował swoją jazdę, a tym samym ucieczkę. W końcu stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do niewielkiego rowu. Uciekinier nie ustawał w zamiarach, już poza asfaltem jazdę kontynuował na terenie pola uprawnego. Po chwili samochód zawiesił się na niewielkiej skarpie ziemi – relacjonuje aspirant sztabowy Damian Stefaniec z Komendy Powiatowej Policji w Pińczowie.

Kierowca i pasażerowie próbowali uciekać o własnych nogach, jednak bezskutecznie.

- Do prowadzenia samochodu przyznał się jego 23-letni użytkownik, który miał w organizmie ponad promil alkoholu. Nie miał za to uprawnień do kierowania autem – dodaje policjant.

Mężczyzna stanie przed sądem. Grozi mu do 5lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych i kara finansowa.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO