Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Powrót zimy? Czekają nas przymrozki i nie tylko

wtorek, 06 kwietnia 2021 11:29 / Autor: Adrianna Linertowicz
Powrót zimy? Czekają nas przymrozki i nie tylko
Powrót zimy? Czekają nas przymrozki i nie tylko
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Zdaniem meteorologów, w najbliższym czasie mieszkańcy regionu świętokrzyskiego mogą spodziewać się zmiany aury na bardziej zimową. 

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej informuje, że na terenie naszego województwa w najbliższym czasie prognozuje się wystąpienie przymrozków i spadek temperatury. Możemy spodziewać się także wzrostu zachmurzenia oraz opadów deszczu, które będą przechodzić w deszcz ze śniegiem.

Na przeważającym obszarze prognozuje się spadek temperatury nawet do -4 stopni Celsjusza. Przy gruncie temperatura może wynieść również -4 stopni Celsjusza. Meteorolodzy szacują również temperaturę maksymalną od 3 do 6 stopni Celsjusza.

– Z północy napłynie zimne powietrze pochodzenia arktycznego i zostanie z nami aż do czwartku. W tym czasie maksymalna temperatura nie przekroczy 10 stopni Celsjusza – informują synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Taki stan ma utrzymać się do końca tygodnia. Wiosennego słońca i ocieplenia możemy spodziewać się najwcześniej od czwartku. Do tego czasu, niestety, musimy ponownie wyciągnąć z szafy zimowe ubrania. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO