Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Program gospodarki wodno-ściekowej dla gmin już ruszył

poniedziałek, 01 marca 2021 14:18 / Autor: Magdalena Nowak
Program gospodarki wodno-ściekowej dla gmin już ruszył
Program gospodarki wodno-ściekowej dla gmin już ruszył
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Rozpoczął się nabór wniosków w ramach ogólnopolskiego programu gospodarki wodno-ściekowej dla gmin. Beneficjenci mogą otrzymać dofinansowanie na budowę nowych oczyszczalni ścieków, rozbudowę już istniejących, budowę kanalizacji wodno-ściekowych, sieci wodociągowych czy przyłączy.

Jak podkreśla Ryszard Gliwiński, prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, beneficjent otrzymuje wsparcie w formie pożyczki, z możliwością umorzenia nawet do 50 procent.

– Większość gmin w województwie świętokrzyskim mieści się w kryteriach, które pozwalają na 50-procentowe umorzenie. Pozostałe gminy mogą liczyć na 30-procentowe umorzenie. Do tej pory z tego programu skorzystało kilkanaście gmin z naszego województwa, na kwotę dotacji ponad 25 milionów złotych. W ramach programu można realizować takie zadania jak: budowa nowych oczyszczalni ścieków, rozbudowa już istniejących, budowa kanalizacji wodno-ściekowych, oczyszczalni przydomowych, sieci wodociągowych czy przyłączy. Nabór potrwa do końca marca – mówi Ryszard Gliwński.

Prezes WFOŚiGW podczas konferencji prasowej poinformował również, że wszystkie gminy z województwa świętokrzyskiego zadeklarowały współpracę z Funduszem w realizacji programu „Czyste powietrze”. To jeden z najlepszych wyników w kraju.

W konferencji wzięli udział świętokrzyscy parlamentarzyści: wiceminister sportu Anna Krupka, posłowie Andrzej Kryj i Bartłomiej Dorywalski, senator Krzysztof Słoń oraz wicewojewoda świętokrzyski Rafał Nowak.

Tag: WFOŚiGW
Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO