Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Rezygnacja dyrektora ŚZDW. Marszałek o przyczynach

czwartek, 14 stycznia 2021 08:52 / Autor: Michał Łosiak
Rezygnacja dyrektora ŚZDW. Marszałek o przyczynach
Fot. UMWŚ
Rezygnacja dyrektora ŚZDW. Marszałek o przyczynach
Michał Łosiak
Michał Łosiak

– Być może przyjął na siebie odpowiedzialność za to, że pod jego kierownictwem dochodziło do nieprawidłowości – mówi o rezygnacji Damiana Urbanowskiego ze stanowiska szefa Świętokrzyskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, marszałek Andrzej Bętkowski.

Przypomnijmy, że decyzję o rezygnacji dotychczasowy dyrektor ŚZDW podjął wczoraj. Zarząd Województwa Świętokrzyskiego przekazał jego obowiązki Jerzemu Wronie, dyrektorowi Departamentu i Komunikacji Urzędu Marszałkowskiego.

– W następnym tygodniu przekazane zostaną wszelkie dokumenty i uprawnienia. Chcemy wrócić do normalnego funkcjonowania jednostki po dotychczasowych perypetiach kadrowych – informuje marszałek Bętkowski.

Warto przypomnieć, że w grudniu Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało dwóch zastępców dotychczasowego dyrektora. Sprawa dotyczyła przetargów przeprowadzanych przez instytucję. Nie dziwi więc fakt łączenia tej sytuacji z decyzją dotychczasowego szefa ŚZDW.

– Damian Urbanowski był przesłuchiwany przez CBA, ale nie postawiono mu żadnych zarzutów. Być może przyjął na siebie odpowiedzialność za to, że pod jego kierownictwem dochodziło do nieprawidłowości i uznał, że jego odejście będzie tę sprawę prostować oraz da szansę na powrót do normalnego funkcjonowania instytucji – tłumaczy marszałek.

Konkurs na nowego dyrektora ma zostać przeprowadzony po załatwieniu formalności związanych z przyznaniem naszemu regionowi pieniędzy na realizację ważnych inwestycji, w tym budowę kluczowych obwodnic.

– Staramy się działać w miarę szybko, chociaż lepiej by było, gdyby do takich sytuacji nie dochodziło – przyznaje Andrzej Bętkowski.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO