Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Rozpoczyna się Weekend Cudów. Pomoc płynie z każdej strony!

piątek, 10 grudnia 2021 13:22 / Autor: Weronika Kępa
Rozpoczyna się Weekend Cudów. Pomoc płynie z każdej strony!
Rozpoczyna się Weekend Cudów. Pomoc płynie z każdej strony!
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Choć ciągle gdzieś pędzimy, za czymś gonimy i ciężko pracujemy, każdego roku przychodzi taki czas, w którym po prostu się zatrzymujemy, otwieramy serca i pomagamy. Nie inaczej jest tym razem. Właśnie dobiega końca największa i najpiękniejsza grudniowa akcja wsparcia potrzebujących rodzin w Polsce. Zwieńczy ją Weekend Cudów.

Ten rusza już dzisiaj (10 grudnia) i potrwa do niedzieli. Najprościej mówiąc, to czas, w którym darczyńcy dostarczają gotowe Szlachetne Paczki do magazynów, a te następnie są rozwożone do potrzebujących rodzin. W województwie świętokrzyskim w akcje włączyli się między innymi pracownicy Urzędu Marszałkowskiego.

– Nasi wolontariusze wytypowali trzy rodziny, które zostaną przez nas obdarowane w tym roku. Finalnie zdecydowaliśmy, że pomożemy pięcioosobowej rodzinie z Kielc, seniorce ze Skarżyska i panu z Bodzentyna. W ramach akcji zakupiliśmy dwie pralki, tonę węgla, mnóstwo środków czystości i żywności. Zebraliśmy na ten cel ponad sześć i pół tysiąca złotych – mówi Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Udział w akcji, podobnie jak rok temu, był dobrowolny. Całość została zorganizowana oddolnie. – Warto pomagać i warto zabiegać o wsparcie dla ludzi najbardziej potrzebujących. Szczególnie dzisiaj, w czasie pandemii, który jest trudny dla wszystkich naszych obywateli – mówi Marek Bogusławski, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Jak zaznaczają darczyńcy, pomaganie cieszy nie tylko obdarowywanych, ale również obdarowujących.  – Cieszę się, że mogę pomagać i że wspólnie możemy tę wspaniałą tradycję, jaką jest Szlachetna Paczka, kontynuować. Wiem, że w następnych latach również zaangażujemy się w tę piękną akcję – zaznacza Andrzej Pruś, przewodniczący sejmiku województwa. – Akcja jak najbardziej udana – dodaje Tomasz Jamka, członek zarządu województwa świętokrzyskiego.

Wicemarszałek Renata Janik podkreśla z kolei, że w ostatnim czasie brakuje osób, które wspierają potrzebujących, dlatego pomaganie staje się jeszcze ważniejsze.

– Jestem dumna, że każdego roku urzędnicy otwierają swoje serca. Mam nadzieję, że obdarowane przez nas rodziny będą szczęśliwe nie tylko w czasie świąt, ale również przez cały kolejny rok. Liczę, że ta paczka pozwoli im optymistycznie patrzeć na swoje życie – mówi Renata Janik.

Na szczęście w tym roku, w województwie świętokrzyskim, wszystkie rodziny zakwalifikowane do Szlachetnej Paczki otrzymają pomoc.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO