Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Rząd przedłużył obostrzenia. Do kiedy?

środa, 07 kwietnia 2021 11:43 / Autor: Magdalena Nowak
Rząd przedłużył obostrzenia. Do kiedy?
Rząd przedłużył obostrzenia. Do kiedy?
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

– Obecne obostrzenia zostaną przedłużone o ponad tydzień, do 18 kwietnia – poinformował na konferencji prasowej minister zdrowia, Adam Niedzielski.

– Analizowaliśmy na bieżąco sytuację, szczególnie w kontekście tego, co dzieje się w szpitalach. Obecne wyniki są zbyt słabym sygnałem, by traktować je w optymistyczny sposób. Obłożenie łóżek wynosi około 80 procent, to są parametry niebezpieczne – powiedział Niedzielski.

Szef resortu zdrowia poinformował, że zamknięte pozostaną przedszkola i żłobki, z wyjątkiem dzieci rodziców pracujących w służbach medycznych i mundurowych. Nadal nieczynne będą salony fryzjerskie i kosmetyczne. W kościołach i placówkach handlowych powyżej stu metrów kwadratowych obowiązuje limit jednej osoby na 20 metrów kwadratowych, zamiast dotychczasowych 15 metrów kwadratowych. Sklepy budowlane o powierzchni powyżej dwóch tysięcy metrów kwadratowych pozostają zamknięte. Hurtownie i składy budowlane będą otwarte. Działalność obiektów sportowych jest ograniczona wyłącznie do uprawiania sportu zawodowego.

Zamknięte pozostają centra i galerie handlowe. Limit w sklepach do stu metrów kwadratowych to jedna osoba na 15 metrów oraz jedna osoba na 20 metrów kwadratowych w sklepach powyżej 100 metrów kwadratowych.

Nadal obowiązują restrykcje epidemiczne ogłoszone wcześniej, 17 marca, takie jak: nauczanie zdalne, zamknięte hotele, teatry, kina, muzea, galerie sztuki, baseny, sauny i solaria.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO