Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Rząd stawia na Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe. Jędrzejów wśród pionierów

poniedziałek, 15 marca 2021 21:45 / Autor: Michał Łosiak
Rząd stawia na Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe. Jędrzejów wśród pionierów
Fot. archiwum
Rząd stawia na Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe. Jędrzejów wśród pionierów
Fot. archiwum
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Nawet 150 nowych mieszkań może powstać w Jędrzejowie w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej. Na ten cel miasto otrzyma trzy miliony złotych od rządu.

Społeczne Inicjatywy Mieszkaniowe są kolejnym, po Mieszkaniu Plus, rządowym pomysłem na rozwiązanie problemów mieszkaniowych.

– Wreszcie w naszym województwie Społeczna Inicjatywa Mieszkaniowa weszła w nową fazę – mówił minister Michał Cieślak.

Jędrzejów jest jednym z pierwszych miast w Polsce, które obejmie nowy rządowy program. Na początek na konto gminy trafi trzy miliony złotych. W naszym regionie pieniądze otrzyma również Sędziszów.

– Nasze starania o dodatkowe mieszkania rozpoczęły się już w 2013 roku. W tej chwili mamy do czynienia z nowym rozwiązaniem. Tworzymy Społeczną Inicjatywę Mieszkaniową wspólnie z gminami z trzech województw – świętokrzyskiego, śląskiego i małopolskiego. Takie rozwiązanie będzie służyło przede wszystkim młodym rodzinom. Mieszkanie to, obok pracy, jeden z filarów rozwoju – tłumaczył burmistrz Jędrzejowa Marcin Piszczek.

Lokatorom będą przysługiwać rządowe dopłaty do czynszu w ramach programu Mieszkanie na Start – ich wysokość będzie uzależniona od wielkości gospodarstwa domowego, miesięcznie może wynieść do 300-400 złotych. Niższy czynsz będzie można płacić przez 15 lat i będzie on średnio o ponad 50 procent niższy od czynszu rynkowego.

Bloki mają powstać między jędrzejowskimi supermarketami a kolejką wąskotorową.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO