Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Superwizja pomoże bezrobotnym. Doradcy zawodowi przejdą szkolenie

wtorek, 18 stycznia 2022 13:41 / Autor: Michał Łosiak
Superwizja pomoże bezrobotnym. Doradcy zawodowi przejdą szkolenie
Superwizja pomoże bezrobotnym. Doradcy zawodowi przejdą szkolenie
Michał Łosiak
Michał Łosiak

Superwizja – na tę metodę pracy z klientem stawia Wojewódzki Urząd Pracy w Kielcach, który zamierza szkolić w tym zakresie doradców zawodowych. Specjalny projekt realizowany jest w partnerstwie z Wojewódzki Urzędem Pracy w Rzeszowie.

To pilotażowa inicjatywa „Model superwizji w poradnictwie zawodowym”. Oprócz wspomnianych urzędów zaangażowanych jest także sześć Powiatowych Urzędów Pracy, w tym m.in. te w Staszowie i Sandomierzu.

– To nie tylko szkolenie doradców zawodowych, ale także dostosowanie naszych służb do pomocy obywatelom. Rynek pracy dynamicznie się zmienia. Nasi klienci również mają inne potrzeby, więc musimy się dostosować. Rola doradców zawodowych musi się zwiększyć. Nie możemy dopuścić do tego, aby młodzi ludzie dokonywali złych wyborów w tym względzie – tłumaczy Tomasz Czop, dyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

W ramach projektu 16 doradców zawodowych z województwa świętokrzyskiego i podkarpackiego weźmie udział w szkoleniu z zakresu superwizji i uzyska kwalifikacje niezbędne do pełnienia funkcji superwizora, dzięki którym mają wspierać pozostałych pracowników ze swojego regionu.

konfak

– Superwizja to nie tylko rozmowa, ale szereg elementów. Wykorzystywane są w niej również techniki psychoterapeutyczne. Przy tak niskim bezrobociu, pozostają na nim klienci, którzy sobie nie radzą w poszukiwaniu pracy. Bardzo często głównym powodem są bariery psychiczne. Doradcy zostaną przeszkoleni przez profesjonalnych szkoleniowców – informuje Mateusz Kutrzeba, wicedyrektor Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Rzeszowie.

Na realizacji mają skorzystać nie tylko sami doradcy, ale także m.in. osoby wykluczone.

– Cieszymy się, że nasi doradcy zawodowi skorzystają z tej okazji. Dzięki temu podniosą swoje kwalifikacje, a to wpłynie na obsługę mieszkańców naszego województwa, którzy są długotrwale bezrobotni i wykluczeni – dodaje Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

Koszt projektu to ponad milion złotych, a jego realizacja potrwa do 2023 roku.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO