Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

REGION

Świętokrzyskie przygotowane na czwartą falę koronawirusa?

poniedziałek, 20 września 2021 11:41 / Autor: Magdalena Nowak
Świętokrzyskie przygotowane na czwartą falę koronawirusa?
Świętokrzyskie przygotowane na czwartą falę koronawirusa?
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

– Jesteśmy przygotowani na to, żeby elastycznie reagować na sytuację kiedy będzie wzrastała liczba zachorowań  i hospitalizacji – mówi Rafał Nowak, wicewojewoda świętokrzyski. W przypadku wzrostu zachorowań, zwiększy się liczba dostępnych łóżek covidowych w szpitalu w Starachowicach, a także w szpitalach powiatowych.

Obecnie w województwie świętokrzyskim hospitalizowanych jest 19 pacjentów, wszyscy przebywają w Szpitalu Powiatowym w Starachowicach. Pięć osób jest podpiętych do respiratorów.

– Zdajemy sobie sprawę, że kolejna fala pandemii nieuchronnie nadciąga. Jesteśmy przygotowani na to, żeby elastycznie reagować na sytuację, kiedy będzie wzrastała liczba zachorowań  i hospitalizacji. Obecnie wszystko działa bardzo sprawnie, Szpital w Starachowicach jest przygotowany na przyjęcie ponad  200 pacjentów, a na ten moment jego wypełnienie jest niewielkie - mówi wicewojewoda.

- Jeśli liczba pacjentów będzie rosnąć, to uruchamimy kolejne oddziały w szpitalach powiatowych na terenie naszego województwa. Mamy przygotowane różne scenariusze, w zależności jak sytuacja epidemiczna będzie się rozwijała – dodaje Rafał Nowak.  

Niewykluczone również, że w Uzdrowisku Busko-Zdrój powstanie lecznica tymczasowa dla pacjentów chorych na Covid-19.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO