Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Szlachetna Paczka – na pomoc w regionie wciąż czeka blisko 60 rodzin

poniedziałek, 05 grudnia 2022 10:32 / Autor: Weronika Kępa
Szlachetna Paczka – na pomoc w regionie wciąż czeka blisko 60 rodzin
FB SZLACHETNA PACZKA ŚWIĘTOKRZYSKIE
Szlachetna Paczka – na pomoc w regionie wciąż czeka blisko 60 rodzin
FB SZLACHETNA PACZKA ŚWIĘTOKRZYSKIE
Weronika Kępa
Weronika Kępa

Finał Szlachetnej Paczki zbliża się wielkimi krokami. Do Weekendu Cudów zostało bowiem tylko pięć dni! W województwie świętokrzyskim na wsparcie wciąż czeka blisko 60 rodzin…

Darczyńcą może zostać każdy. Wystarczy wejść na stronę internetową https://www.szlachetnapaczka.pl/, wybrać rejon i rodzinę, a następnie skompletować paczkę spełniając minimum trzy główne potrzeby rodziny. Można to zrobić samodzielnie lub w większej grupie – wspólnie ze znajomymi, rodziną, sąsiadami.

 – Spotykałem się w tym roku z dużą liczbą osób samotnych i starszych, które niejednokrotnie musiały wybierać pomiędzy wzięciem leków a zjedzeniem pełnowartościowego posiłku. To są historie, które bardzo zapadają w pamięci – wyznaje Konrad Jóźwik, specjalista do spraw promocji Szlachetnej Paczki w województwie świętokrzyskim.

– Jedną z głównych potrzeb w tym roku okazała się żywność, co wcześniej rzadziej się zdarzało. Oczywiście są również rodziny, które potrzebują pralki, lodówki czy łóżka. Są też osoby, które potrzebują czegoś co może im ułatwić codzienne funkcjonowanie. Kiedyś dzięki Szlachetnej Paczce jedna pani otrzymała maszynę do szycia. Ten sprzęt zmienił jej sytuację na tyle, że zaczęła się tym zajmować zawodowo i zarabiać w ten sposób na życie – wspomina nasz rozmówca.

Mieszkańcy regionu muszą skompletować paczki do Weekendu Cudów, który w tym roku odbędzie się 9-11 grudnia.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO