Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Trwa Europejski Tydzień Autyzmu. Specjaliści zapraszają na konsultacje

poniedziałek, 02 grudnia 2019 13:48 / Autor: Magdalena Nowak
Trwa Europejski Tydzień Autyzmu. Specjaliści zapraszają na konsultacje
Trwa Europejski Tydzień Autyzmu. Specjaliści zapraszają na konsultacje
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

Trwa Europejski Tydzień Autyzmu. Tradycyjnie od kilku lat oddział kielecki Krajowego Towarzystwa Autyzmu organizuje akcję „ Zaświeć się na niebiesko dla Autyzmu". Najbliższe dni mają zwrócić uwagę na to, jak często dzieci oraz osoby z autyzmem są niesprawiedliwie oceniane.

Autyzm to jeden z najpoważniejszych zdrowotnych problemów cywilizacyjnych świata, lecz świadomość społeczna dotycząca przyczyn, objawów i możliwości leczenia tego schorzenia jest wciąż stosunkowo niewielka. 

Zaburzenie diagnozowane jest u coraz większej liczby osób. – Rośnie grono dzieci zapisujących się na diagnozę i nieustannie wzrasta zapotrzebowanie na miejsca, gdzie prowadzona jest terapia. W poradni dla osób z autyzmem przy ulicy Księcia Mieszka I w Kielcach oferujemy m.in. proces diagnostyczny oraz  wskazówki dla rodziców. Jeśli chodzi o dzieci, prowadzimy terapię logopedyczną i indywidualną terapię pedagogiczną, ale też zajęcia poprzez sztukę. Dla dorosłych oferujemy zajęcia poszerzające nie tylko ich umiejętności poznawcze, ale i  samodzielność – opowiada Paulina Kosno, pedagog.

W ramach Europejskiego Tygodnia Autyzmu stowarzyszenie prowadzić będzie bezpłatne dyżury specjalistów dla wszystkich osób, które szukają informacji o tym zagadnieniu oraz pomocy i wsparcia ze strony specjalistów.  Oto harmonogram dyżurów, które będą się odbywały w siedzibie Krajowego Towarzystwa Autyzmu Oddział Kielce przy ulicy Mieszka I-ego 79:

02.XII  11.00 – 13.00 03.XII  08.00 – 10.00 04.XII   09.00 – 11.00 05.XII  10.00 – 12.00 06.XII  10.00 – 12.00

Dodatkowo 5 grudnia w oddziale odbędzie się kiermasz, na którym będzie można kupić kartki i ozdoby świąteczne wykonane przez dorosłe osoby z autyzmem.  

Akcję "Zaświeć  się na niebiesko" patronatem honorowym objął marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski. Do akcji przyłączyli się m.in. Urząd Wojewódzki, Urząd Miasta Kielce, Starostwo Powiatowe, Kieleckie Centrum Kultury, Zamek Królewski w Chęcinach, Galeria Echo oraz Wzgórze Zamkowe.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO