Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Uwaga na gwałtowne burze! Rośnie stan wód na rzekach

czwartek, 15 lipca 2021 08:38 / Autor: Adrianna Linertowicz
Uwaga na gwałtowne burze! Rośnie stan wód na rzekach
Uwaga na gwałtowne burze! Rośnie stan wód na rzekach
Adrianna Linertowicz
Adrianna Linertowicz

Dla niektórych regionów w województwie świętokrzyskim obowiązuje ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska synoptycy oszacowali na 80 procent. Dodatkowo, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie hydrologiczne, dotyczące gwałtownych wzrostów stanu wody.

W nocy z środy na czwartek przez region przetoczyły się silne burze. Wystąpienia zjawiska w połączeniu z gradem nadal możemy spodziewać się głównie we wschodniej i południowej części województwa. Towarzyszyć mu będą nawalne opady deszczu i porywisty wiatr, a miejscami nawet grad. Ostrzeżenie drugiego stopnia obowiązuje między innymi powiat sandomierski, staszowski, buski, opatowski, ostrowiecki, starachowicki.

Poza możliwością wystąpienia lokalnych burz, prognozuje się wzrost stanu wody w niektórych zlewniach na terenie regionu. IMGW wydało ostrzeżenie hydrologiczne pierwszego stopnia dla: zlewni Kamienna wraz ze zb. Brody Iłżeckie, zlewni Świślina, zlewni Czarna wraz ze zb. Chańcza, zlewni Nida do Brzegów, zlewni Nida od Brzegów do ujścia, zlewni Nidzica i przyrzecze Wisły oraz zlewni Wisła od ujścia Dunajca do ujścia Czarnej. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska synoptycy oszacowali na 70 procent.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO