Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Wkrótce Targi AVIATION EXPO. Najnowsze samoloty zobaczymy na lotnisku w Masłowie

czwartek, 11 sierpnia 2022 12:33 / Autor: Aleksandra Rękas
Wkrótce Targi AVIATION EXPO. Najnowsze samoloty zobaczymy na lotnisku w Masłowie
Wkrótce Targi AVIATION EXPO. Najnowsze samoloty zobaczymy na lotnisku w Masłowie
Aleksandra Rękas
Aleksandra Rękas

Najnowsze samoloty lekkie, śmigłowce i wiropłaty – to wszystko pojawi się już 17 sierpnia na lotnisku w Masłowie. Wystawa organizowana jest w ramach Targów Lotniczych AVIATION EXPO.

Wydarzenie będzie podzielone na dwie przestrzenie. Część maszyn znajdzie się w hali Targów Kielce. Ale, te o największych gabarytach będzie można oglądać na lotnisku w Masłowie.

- To jeden z elementów współpracy, którą Targi Kielce zawiązały z Aeroklub Kieleckim i Urzędem Marszałkowskim. Samoloty będą ogólnie dostępne dla szerokiej publiczności - mówi Mateusz Kaczmarczyk z Targów Kielce.

Tegoroczne Targi Lotnicze będą czwartą edycją. Choć przygotowania wciąż trwają, to już teraz wiadomo, że na imprezie pojawi się pięćdziesięciu wystawców z kraju i zza granicy.

-  Wśród zgłoszonych firm znalazły się między innymi SkyDream, SkyDealer, Manufaktura Lotnicza, En Tank, Aeroprakt, Ecol, czy Faston. Na targach, oprócz maszyn i osprzętu, obecni będą także przedstawiciele szkół lotniczy, a także instytucji najmujących się lotnictwem – wylicza Mateusz Kaczmarczyk.

Targom towarzyszyć będzie pierwsze Europejskie Forum Aeroklub. Wydarzenie ma stanowić przestrzeń do dyskusji pomiędzy aeroklubami i stowarzyszeniami zrzeszającymi osoby związane z lotnictwem w całej Europie.

Impreza rozpocznie się 17 i potrwa do 18 sierpnia. Targi organizowane są przez Aeroklub Kielecki, Urząd Marszałkowski i Targi Kielce.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO