Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

REGION

Województwo pomoże Ukraińcom

środa, 08 czerwca 2022 13:48 / Autor: Michał Łosiak
Województwo pomoże Ukraińcom
Województwo pomoże Ukraińcom
Michał Łosiak
Michał Łosiak

„Świętokrzyskie dla Ukrainy” to projekt pomocy dla uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy, o którego uruchomieniu zdecydował Zarząd Województwa Świętokrzyskiego. Na program ma zostać przeznaczonych 18 milionów złotych.

Pieniądze pochodzą z oszczędności w Regionalnym Programie Operacyjnym na lata 2014-2020. Plany obejmują zabezpieczenie niezbędnych potrzeb życiowych takich jak m.in. pokrycie kosztów pobytu, zapewnienie środków czystości, wyżywienia, środków higieny i ubrań, ale również wsparcie psychologiczne i terapeutyczne dla dzieci i dorosłych.

– Uchodźcy otrzymają także pomoc w znalezieniu zatrudnienia. Zorganizowane zostaną również szkolenia zawodowe dla tych osób, które zadeklarują gotowość do podjęcia pracy w naszym województwie. Projekt to także wsparcie w załatwianiu różnego formalności urzędowych i integracja obywateli Ukrainy z mieszkańcami regionu – tłumaczy Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

marszekz

 W projekcie będzie uczestniczyć sześć świętokrzyskich powiatów: kielecki, pińczowski, skarżyski, starachowicki i włoszczowski oraz miasto Kielce.

– Chcielibyśmy, żeby do połowy przyszłego roku z tej pomocy skorzystali ponad 2300 osób – informuje Andrzej Bętkowski, marszałek województwa świętokrzyskiego.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO