AZS UJK kończy udział w play-off. Porażka i koniec sezonu dla "Akademików"

środa, 07 kwietnia 2021 19:06 / Autor: Sebastian Kalwat
Sebastian Kalwat

W rewanżowym starciu pierwszej rundy play-off, drugoligowi koszykarze AZS-u UJK Kielce przegrali na wyjeździe 74:78 z UMSC Start Lublin. Tym samym podopieczni trenera Rafała Gila zakończyli zmagania w tych rozgrywkach.

W pierwszym spotkaniu pomiędzy obiema drużynami górą byli zawodnicy z Lublina. Wygrali wówczas w Kielcach aż 80:56 i do spotkania we własnej hali podchodzili z wielkim komfortem.

Już w pierwszej kwarcie gospodarze pokazali siłę, wygrywając 30:19 i zabierając tym samym kielczanom jakiekolwiek złudzenia na odrobienie strat z pierwszego pojedynku.

W drugiej części UMCS nadal był stroną dominującą. Już nie tak wysoko, ale zwyciężył 18:13 i do przerwy było 48:32.

W trzeciej kwarcie wyraźnie rozluźnieni koszykarze Startu popełniali więcej błędów i dlatego różnicą pięciu "oczek" triumfowali w niej podopieczni trenera Rafała Gila.

Ostatni epizod także na swoją korzyść rozstrzygnęli "Akademicy", którzy wygrali 19:12, jednak ostatecznie ulegając gospodarzom 74:78.

Kielczanie przegrali rywalizację z UMCS-em, który awansował do kolejnej rundy rozgrywek. Dla koszykarzy AZS-u sezon dobiegł już końca.

UMCS Start Lublin - AZS UJK Kielce 78:74 (30:19, 18:13, 18:23, 12:19)

Start: Obarek 18, Myśliwiec 15, Jaworski 11, Wąsowicz 10, Wiśniewski 8, Nycz 8, Gospodarek 6, Pszczoła 2, Waniewski, Szewczyk.

AZS UJK: Parszewski 19, Nowik 16, Sowa 11, Adamczyk 8, Jagiełło 6, Osiakowski 5, Zygmunciak 5, Czapla 4, Wierzgała.