[I liga piłki ręcznej] KSZO pokonał Wisłę w derbach województwa

poniedziałek, 22 lutego 2021 19:05 / Autor: Sebastian Kalwat
Sebastian Kalwat

W spotkaniu pierwszej ligi piłkarzy ręcznych, KSZO Handball pokonał Wisłę Sandomierz 31:27. W derbach województwa zadebiutował Piotr Grabarczyk, nowy nabytek ostrowieckiego klubu.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy po kilku minutach prowadzili 4:1. Kolejne minuty były bardziej wyrównane i im bliżej końca pierwszej połowy, tym Wisła grała skuteczniej i zbliżała się z wynikiem do zawodników z Ostrowca. Do przerwy KSZO prowadził jednym trafieniem (15:14).

Druga odsłona toczyła się w szybkim tempie, a przyjezdni w pewnym momencie doprowadzili do wyrównania. Ostrowczanie wrzucili jednak wyższy bieg i w 50. minucie prowadzili aż 27:20. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 31:17.

W spotkaniu zadebiutował Piotr Grabarczyk. 39-latek to były zawodnik m.in. Vive Kielce oraz reprezentant Polski, brązowy medalista mistrzostw świata w 2015 roku w Katarze. Grabarczyk to kolejny po Grzegorzu Tkaczyku były kadrowicz, który trafił do ostrowieckiej drużyny.

Po 11. spotkaniach KSZO z dorobkiem 19 punktów zajmuje czwarte miejsce w tabeli, a Wisła z siedmioma "oczkami" okupuje ostatnie (11.) miejsce w lidze.

W sobotę miał się odbyć mecz pomiędzy AZS-em UJK Kielce, a Padwą Zamość, jednak na prośbę gości został przełożony na 2 kwietnia.

Kolejne spotkania świętokrzyskie drużyny rozegrają w najbliższy weekend.

KSZO Handball Ostrowiec Św. - Wisła Sandomierz 31:27 (15:14)

KSZO Handball: Piątkowski, B. Sieniek - Jeżyna 7, Jędrzejewski 5, Chmielewski 4, Tkaczyk 4, Kogutowicz 3, Lazarowicz 2, Grabowski 2, Włoskiewicz 2, Kowalczyk 1, Cukierski 1, Ćwięka, Jagiełło, Grabarczyk, Falasa.

Wisła: Skowron, Pęgielski, Ciepliński - Rusin 9, Malinowski 8, Skuciński 3, Kabata 3, Werstler 2, Białkowski 1, Szklarski 1, Pawelczyk, Kozioł, Wiącek, Chudzik.