Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Kielecka akademia piłkarska nawiązała współpracę z Rakowem Częstochowa

poniedziałek, 11 stycznia 2021 13:00 / Autor: Damian Wysocki
Kielecka akademia piłkarska nawiązała współpracę z Rakowem Częstochowa
Kielecka akademia piłkarska nawiązała współpracę z Rakowem Częstochowa
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Kieleckie Stowarzyszenie Dziecięcej Akademii Piłkarskiej Kielce nawiązało współprace z Rakowem Częstochowa.

Dzięki kooperacji DAP będzie mogła liczyć na wsparcie w zakresie szkolenia. Akademia obecnego wicelidera PKO Ekstraklasy rośnie w siłę. Za jej działanie odpowiada Marek Śledź, który w przeszłości pracował w Lechu Poznań.

– Celem naszego projektu jest tworzenie partnerstwa z wieloma ośrodkami szkoleniowymi w różnych regionach naszego kraju. Chcemy ich najlepszym zawodnikom zaproponować dedykowaną ścieżkę rozwoju. Mamy świadomość, że współpraca z danym klubem pozwoli nam kiedyś zaprosić na testy oraz do procesu szkolenia uzdolnionego zawodnika, który na przykład w strukturach KS DAP Kielce uzyskuje swój finalny poziom. Każdemu z nich jesteśmy w stanie zaoferować progresywną ścieżkę rozwoju. A chyba nie ma dla młodego sportowca lepszej drogi do sukcesu niż rywalizacja z lepszymi i przeciwko lepszym – wyjaśnia Marek Śledź.

– Jeśli któryś z naszych zawodników będzie się wyróżniał i dostanie taką propozycję, może zacząć współpracę Rakowem, ale oczywiście jest to jego indywidualna decyzja. My jedynie chcemy pokazać, na jakim poziomie można pracować –  zaznacza Adrian Leszczyński z KS DAP Kielce.

Dzięki współpracy trenerzy KS DAP będą mogli brać udział w warsztatach, stażach, a także konsultacjach dotyczących szkolenia młodych zawodników. Zawodnicy kieleckiej drużyny będą rywalizować z zespołami akademii Rakowa.

Umowa została podpisana na pół roku z opcją przedłużenia na dłuższy okres.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO