Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Kłopoty przekuć w sukces. Polacy grają z Austrią

piątek, 14 stycznia 2022 08:31 / Autor: Damian Wysocki
Kłopoty przekuć w sukces. Polacy grają z Austrią
Kłopoty przekuć w sukces. Polacy grają z Austrią
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Szczypiorniści reprezentacji Polski przystępują do walki na mistrzostwach Europy. O 20.30 rozpoczną spotkanie z Austrią.

„Biało-czerwoni” zdążyli się zahartować w bojach jeszcze przed wyjściem na parkiet. Przeciwnik był podstępny, a był nim organizacyjny chaos związany z testami covidowym. Niestety, nie obyło się bez strat, bo izolacji musieli poddać się Adam Morawski, Piotr Chrapkowski, Jan Czuwara, Kacper Adamski i Damian Przytuła.

Polacy przez kilkadziesiąt godzin byli uziemieni w hotelu. Zgodę na trening dostali dopiero wczoraj wieczorem. W piątek wieczorem przystąpią do spotkania z Austrią, choć jeszcze nie wiadomo w jakim składzie, bo dowołani rezerwowi czekają jeszcze na wyniki swoich testów.

– Musimy pokazać wszystko, co najlepsze. Trzeba odciąć się od całej sytuacji i skupić się na samym spotkaniu. Dalej mamy takie same szanse. Szkoda, że nie będzie kilku chłopaków, którzy z nami ciężko trenowali, ale musimy wygrać też dla nich – mówi Arkadiusz Moryto, prawoskrzydłowy Łomży Vive Kielce.

Piątkowe spotkanie z Austrią jest bardzo ważne. Na papierze to najsłabszy rywal. „Biało-czerwoni” chcą awansować do kolejnej fazy, a do tego potrzebują zwycięstwa na otwarcie. Później przyjdzie im walczyć z mocniejszymi Białorusią i Niemcami. Do głównej fazy przejdą dwie najlepsze drużyny.

– Nie powiem nic nowego, jeśli powtórzę jak zawsze, że najważniejszy będzie pierwszy mecz. Mając zwycięstwo na koncie, zespół będzie czuł się o wiele pewniej i będzie miał duże szanse na awans. Wiemy, w jakim miejscu jest reprezentacja Polski. Nie ma czym straszyć, ale jej siłą powinny być: kolektyw, zaangażowanie i jedność. Chłopaki muszą walczyć razem i grać odważnie, bo nie mają nic do stracenia – komentuje Tałant Dujszebajew, trener Łomży Vive.

Spotkanie z Austrią rozpocznie się o godz. 20.30. 

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO