Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Korona z licencją na grę w ekstraklasie

środa, 11 maja 2022 20:54 / Autor: Damian Wysocki
Korona z licencją na grę w ekstraklasie
fot. Grzegorz Ksel
Korona z licencją na grę w ekstraklasie
fot. Grzegorz Ksel
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Korona Kielce otrzymała licencję na grę w PKO Ekstraklasie w następnym sezonie. 

Komisja ds. Licencji Klubowych rozważyła wnioski pierwszoligowych klubów, które ubiegają się o występy w najwyższej klasie rozgrywkowej.

Korona Kielce przeszła proces licencyjny z powodzeniem. Została jednak objęta nadzorem finansowym, co jest naturalnym zabiegiem dla beniaminków. Podobne obostrzenie zostało nałożone na Miedź Legnica, Podbeskidzie Bielsko-Biała i GKS Tychy.

Dodatkowo, nadzorem infrastrukturalnym zostały objęte Arka Gdynia i Widzew Łódź. Podobny zapis spotkał kluby, które po ewentualnym awansie musiałyby grać na zastępczych stadionach: Odra Opole (Lubin), Chrobry Głogów (Grodzisk Wielkopolski), Sandecja Nowy Sącz (Sosnowiec).

Licencji na najwyższym szczeblu nie otrzymał Łódzki Klub Sportowy.

Do zakończenia sezonu w Fortuna I Lidze pozostały dwie kolejki. Pewna awansu jest już Miedź Legnica. Za jej plecami toczy się walka o drugą lokatę, również dającą bezpośrednią promocję. Obecnie zajmuje ją Widzew, który ma dwa punkty przewagi nad Arką i cztery nad Koroną.

Podopiecznym Leszka Ojrzyńskiego pozostały do rozegrania spotkania z GKS-ami Katowice i Tychy. „Żółto-czerwoni” są już pewni miejsca w dwustopniowych barażach, które wyłonią trzecią drużynę, którą w nowym sezonie zobaczymy w PKO Ekstraklasie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO