Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Final4 2023 SPORT

SPORT

Rywalizacja grafików wyłoni jubileuszową koszulkę Korony

środa, 22 marca 2023 13:57 / Autor: Damian Wysocki
Rywalizacja grafików wyłoni jubileuszową koszulkę Korony
Rywalizacja grafików wyłoni jubileuszową koszulkę Korony
Damian Wysocki
Damian Wysocki

W najbliższy piątek (24 marca) rozpocznie się nowy sezon Polish Kit League. W trakcie premierowej kolejki, dziesięciu grafików weźmie na warsztat trzeci komplet strojów na sezon 2023/24. Najlepszy – w opinii kibiców „żółto-czerwonych” – trafi do realizacji.

Polish Kit League to liga projektantów strojów piłkarskich. Swoje spotkania rozgrywają na Twitterze. Przed kolejką organizatorzy typują klub, a designerzy tworzą wizualizację jego koszulek. Mecze toczone są w systemie „każdy z każdym”. Ten, którego projekt zyska więcej głosów obserwatorów, zdobywa punkty do ligowej tabeli.

To będzie koszulka jubileuszowa, przygotowana z myślą o obchodzonym w tym roku 50-leciu. Jesteśmy bardzo ciekawi, jakie projekty zostaną przedstawione oraz który spodoba się najbardziej kibicom. To oni wybiorą limitowaną koszulkę, która zostanie zrealizowana jeszcze w tym roku – mówi Daria Wollenberg, rzecznik prasowy kieleckiego klubu.

Dwa lata temu graficy z Polish Kit  League wzięli na warsztat stroje Industrii Kielce. Zwycięski projekt trafił do realizacji, a podopieczni Tałanta Dujszebajewa grali w nim w poprzednim sezonie.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

Zgłoś news
POSŁUCHAJ
WIDEO