Stella podwójnie medalowa

poniedziałek, 12 marca 2018 08:59 / Autor: Piotr Wójcik
Piotr Wójcik

Dwa medale przywieźli łucznicy Stelli Kielce z Halowych Mistrzostw Polski Juniorów i Młodzieżowców, które odbyły się w Zamościu. Na podium stanęły kobiety startujące w kategorii młodzieżowców. Juniorzy uplasowali się poza strefą medalową.

Brązowy medal indywidualnie przypadł w udziale Małgorzacie Góral, a kobiecy zespół młodzieżowców w składzie Aleksandra Baran, Marta Maciejewska i Małgorzata Góral wywalczył srebro. – Pucharowa drabinka ułożyła się dla naszych zawodniczek niekorzystnie, ponieważ potencjalnie spotykały się one z sobą w pojedynkach. Wszystkie zawodniczki swoje pojedynki przegrywały po barażach. Kobiecy zespół młodzieżowców startował z pierwszego miejsca po kwalifikacjach. Nie udało się jednak utrzymać tej pozycji w finałach i nasze zawodniczki musiały uznać wyższość rywalek ze Społem Łódź, które zwyciężyły z wynikiem 6:0 – informuje trener Stelli Kielce Arkadiusz Ponikowski.

Do strefy medalowej nie udało się dostać reprezentantom kieleckiego klubu w kategorii juniorów. – Męski zespół walczył o wejście do pierwszej czwórki z łodzianami. Zabrakło bardzo niewiele. Nasi chłopcy trochę nie wytrzymali presji pojedynku – ocenia szkoleniowec.