Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

SPORT

Świetny wynik Młodawskiej na koniec sezonu

piątek, 03 września 2021 18:47 / Autor: Damian Wysocki
Świetny wynik Młodawskiej na koniec sezonu
Świetny wynik Młodawskiej na koniec sezonu
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Karolina Młodawska z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego pobiła swój rekord życiowy w trójskoku. Podczas drużynowych mistrzostw Polski w Lublinie, gdzie broniła barw tamtejszego AZS-u UMCS, uzyskała 13.79 m. 

Do tej pory podopieczna Zdzisława Lipińskiego legitymowała się wynikiem 13.60, który uzyskała podczas czerwcowych mistrzostw Polski w Poznaniu, gdzie sięgnęła po srebro.

Kilka dni temu, podczas mityngu w Sopocie, mimo trudnych warunków atmosferycznych, uzyskała 13.50, co było prognostykiem dalekiego skakania.  

W Lublinie warunki były niemal idealne. Dla trójskoczkiń problemem był jednak nieco zbyt mocno wiejący wiatr (nieco ponad 1 m/s).

– Spodziewałam się dalekiego skoku. W tym roku zdecydowanie poprawiłam technikę. Przyznam, że miałam problemy z rozbiegiem. Nie mogłam się wyrobić. Musiałam poprosić sędziów o położenie gąbki. Jestem zadowolona, bo to dobre zakończenie sezonu i idealna motywacja do dalszej pracy. Wiem, że stać mnie na jeszcze dalsze skakanie – powiedziała nam Karolina Młodawska.

25-latka przesunęła się na dwunaste miejsce w polskich tabelach historycznych. W Lublinie zaprezentowała się również kielecka młociarka – Katarzyna Furmanek. Uzyskała 63.34, co dało jej drugie miejsce. Wygrała brązowa medalistka z Tokio – Malwina Kopron (71.75).

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO