Szóste „złoto” Kołeczek. Borkowski dołożył „srebro”. Młodawska wyskakała „brąz”

niedziela, 25 sierpnia 2019 17:56 / Autor: Damian Wysocki

Trzeci dzień lekkoatletycznych mistrzostw Polski w Radomiu przyniósł kolejne trzy medale dla zawodników ze Świętokrzyskiego. Szósty raz w swojej karierze po „złoto” w biegu na 100 metrów przez płotki sięgnęła  Karolina Kołeczek. Drugi w biegu na 1500 m był Mateusz Borkowski, a na najniższym stopniu podium w konkursie skoku w dal stanęła Karolina Młodawska.

Pochodząca z Sandomierza Karolina Kołeczek podczas zawodów w Radomiu potwierdziła wysoką dyspozycję. Zawodnika AZS-u UMCS Lublin przekroczyła metę z czasem 12.82 s, co jest jej drugim wynikiem w karierze. Za nią uplasowały się Klaudia Siciarz (KS AZS AWF Kraków, 12.85) i Anna Szymańska (OKS Skra Warszawa, 13.45).

Karolina Kołeczek w niedzielę stała się jedną z dwóch najbardziej utytułowanych płotkarek w historii mistrzostw Polski. Sandomierzanka dorównała Grażynie Rabszyn, która dominowała na tym dystansie w latach siedemdziesiątych ubiegłego wieku. Obie panie obecnie mogą pochwalić się identycznym dorobkiem, na który składa się: 6 złotych, 2 srebrne i 1 brązowy medal.

W niedzielę po swój drugi krążek w Radomiu sięgnął Mateusz Borkowski. 22-latek pochodzący z Krynek koło Starachowic zajął drugie miejsce w biegu na 1500 metrów. Przypomnijmy: dzień wcześniej triumfował na 800 metrów. W niedzielę musiał uznać wyższość rekordzisty Polski na tym dystansie – Marcina Lewandowskiego. Popularny „Lewy” w sobotę podczas mitingu Diamentowej Ligi w Paryżu uzyskał rewelacyjne 3.31.95. Mimo zmęczenia, zawodnik Zawiszy Bydgoszcz nie miał problemów z wywalczeniem „złota” w krajowym czempionacie. Metę przekroczył z wynikiem 3.57.60. Borkowski przegrał z nim o 0.41 s. Trzecie miejsce przypadło Adamowi Włodarczykowi (AZS Łódź, 3.59.59).

Swój pierwszy seniorski medal mistrzostw Polski wywalczyła Karolina Młodawska z KKL-u Kielce. 23-latka w konkursie skoku w dal wyrównała swój rekord życiowy – 6.14, co dało jej trzecie miejsce. „Złoto” wywalczyła Joanna Kuryło (AZS AWF Wrocław, 6.29), a „srebro” Magdalena Żebrowska (KS Podlasie Białystok, 6.23).

Świętokrzyscy lekkoatleci w Radomiu wywalczyli łącznie pięć medali. W sobotę „brąz” w konkursie rzutu młotem zdobyła Katarzyna Furmanek z KKL-u Kielce.

źródło: własne, Athletics News