Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Szpakowski: Stać nas na lepszą grę. Najważniejsze są trzy punkty

sobota, 31 lipca 2021 08:32 / Autor: Marcin Kulpa
Szpakowski: Stać nas na lepszą grę. Najważniejsze są trzy punkty
Szpakowski: Stać nas na lepszą grę. Najważniejsze są trzy punkty
Marcin Kulpa
Marcin Kulpa

Korona Kielce zaliczyła dobry początek nowego sezonu Fortuna I Ligi. W inauguracyjnej kolejce pokonała Skrę Częstochowa 2:0. Bramki strzelili Marcin Szpakowski oraz Jakub Łukowski, odpowiednio w 44 i 45 minucie gry.  – Pierwsze koty za płoty. Mamy nadzieję, że kolejne mecze, będą lepsze w naszym wykonaniu – powiedział Marcin Szpakowski, pomocnik „żółto-czerwonych”.

Wszystko wskazywało na to, że obie drużyny będą schodziły do szatni bez zdobyczy bramkowej. Korona przeważała, ale nie potrafiła pokonać bramkarza Skry. Jednak w 44. minucie, wynik otworzył Marcin Szpakowski, który dobił piłkę po strzale z rzutu wolnego Jacka Kiełba.

– Cieszę się, że zdobyliśmy te dwie bramki jeszcze przed zakończeniem pierwszej połowy. Co do pierwszej bramki, starałem się wbiec w tempo, piłka spadła mi pod nogi i wykończyłem tę akcję – wyjaśniał Marcin Szpakowski.

W drugiej części, inicjatywę przejęli goście. Drużyna z Częstochowy miała kilka dobrych sytuacji, ale nie zdołała znaleźć sposobu na Konrada Forenca.

– Zdajemy sobie sprawę, że stać nas na lepszą grę. Był to nasz pierwszy mecz. Najważniejsze, że wygraliśmy, zdobyliśmy trzy punkty i zachowaliśmy czyste konto – tłumaczył strzelec pierwszej bramki.

W pierwszej połowie Korona starała się grać kombinacyjnie. Pokazała kilka ciekawych rozegrań.

– Lubię grać piłką na jeden, dwa kontakty i mam nadzieję, że w przyszłości, będzie to przynosiło efekty w postaci bramek – skwitował Marcin Szpakowski.  

Następny mecz piłkarze Korony Kielce rozegrają w przyszły poniedziałek na własnym stadionie. Ich rywalem będzie Puszcza Niepołomice.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO