Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

SPORT

Szpakowski: Trenowałem z ekstraklasą, ale nazwałbym się zawodnikiem drugoligowym

czwartek, 25 lutego 2021 09:19 / Autor: Damian Wysocki
Szpakowski: Trenowałem z ekstraklasą, ale nazwałbym się zawodnikiem drugoligowym
fot. Korona Kielce
Szpakowski: Trenowałem z ekstraklasą, ale nazwałbym się zawodnikiem drugoligowym
Damian Wysocki
Damian Wysocki

– Myślę, że kontrakt w Kielcach będzie stanowił dla mnie krok do przodu – mówi Marcin Szpakowski, ostatni zimowy nabytek Korony. 20-letni pomocnik trafił do „żółto-czerwonych” na zasadzie transferu gotówkowego ze Śląska Wrocław.

Piłkarz i klub dogadali się w sprawie kontraktu jakiś czas temu. Wszystko wskazywało na to, że wejdzie on w życie dopiero 1 lipca. Ostatniego dnia okienka transferowego Korona zdołała wypracować porozumienie transferowe ze Śląskiem.

– Negocjacje trochę trwały, ale w ogólnym rozrachunku jestem zadowolony. Wiem, że dostałbym mniej minut w drugim zespole Śląska. Teraz mogę wykorzystać pół roku w Koronie – wyjaśnia Marcin Szpakowski.

Środkowy pomocnik uchodzi za spory talent. Od ponad roku regularnie trenował z ekstraklasowym zespołem Śląska. Na najwyższym poziomie nie grał. W rundzie jesiennej zaliczył jedynie cztery minuty w starciu z Pogonią Szczecin. Był jednak ważną postacią drugoligowych rezerw.

– Trenowałem z ekstraklasą, ale bardziej nazwałbym się zawodnikiem drugoligowym, bo w poprzedniej rundzie grałem przede wszystkim w rezerwach. Myślę, że kontrakt w Kielcach będzie stanowił dla mnie krok do przodu – tłumaczy 20-letni pomocnik.

Rzadko zdarza się, aby utalentowany zawodnik zdecydował się na opuszczenie ekstraklasowego klubu na rzecz pierwszoligowca. Marcin Szpakowski liczy, że szybko wskoczy do składu „żółto-czerwonych”.

–  W każdym zespole jest rywalizacja. Przychodzę tutaj, aby ją wygrać. Chcę pomóc drużynie w wygrywaniu spotkań i walce o powrót do ekstraklasy. Zespół jest młody, co na pewno pomoże mi w adaptacji. Liczę na regularną grę, na dobrym poziomie. Chcę wykręcać liczby, bo to pomoże całej drużynie – przekonuje Marcin Szpakowski, który z kieleckim klubem związał się trzyipółletnim kontraktem.  

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO