Trzy „brązy” dla Świętokrzyskiego w Suwałkach

niedziela, 12 czerwca 2022 09:23 / Autor: Damian Wysocki

Trzy brązowe medale wywalczyli lekkoatleci z województwa świętokrzyskiego podczas mistrzostw Polski w Suwałkach.

Na najniższym stopniu podium uplasowały się dwie zawodniczki Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego: Karolina Młodawska w trójskoku (13.61 m) i Katarzyna Furmanek w rzucie młotem (68.69). Po „brąz” sięgnął również Adam Kołodziej z Wisły Junior Sandomierz, który w biegu na 3000 m z przeszkodami uzyskał 8:53.20.

W klasyfikacji punktowej zawodnicy ze Świętokrzyskiego uzyskali 222 „oczka”, co dało im przedostatnie miejsce.

Wicemistrzem Polski w biegu na 800 metrów został Mateusz Borkowski. Zawodnik pochodzący spod starachowickich Krynek reprezentuje RKS Łódź.