Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
ABEPOZIOMSPORT

SPORT

Wielki sukces kieleckich lekkoatletek. Złoto mistrzostw Polski dla Furmanek i Młodawskiej

piątek, 28 sierpnia 2020 21:01 / Autor: Sebastian Kalwat
Wielki sukces kieleckich lekkoatletek. Złoto mistrzostw Polski dla Furmanek i Młodawskiej
fot. KKL Kielce
Wielki sukces kieleckich lekkoatletek. Złoto mistrzostw Polski dla Furmanek i Młodawskiej
fot. KKL Kielce
Sebastian Kalwat
Sebastian Kalwat

Zawodniczki Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego Kielce, Karolina Młodawska i Katarzyna Furmanek, zdobyły złote medale podczas 96. PZLA Mistrzostw Polski. W rozpoczętych dziś we Włocławku zawodach, pierwsza z nich zwyciężyła w trójskoku, zaś druga okazała się najlepsza w rzucie młotem.

W konkurencji rzutu młotem kobiet wzięło udział 13 zawodniczek. W tym gronie znalazły się trzy przedstawicielki KKl-u Kielce - Katarzyna Furmanek, Marika Kaczmarek oraz Wiktoria Wijas, która swój udział w konkursie zakończyła na trzech próbach, notując w najlepszej próbie 49.21. Kaczmarek rzucała dziś równo i dobrze, a najdłuższa oddana dziś przez nią próba - 65.77, dała ostatecznie piątą lokatę w zawodach.

Walka o pierwsze miejsce toczyła między Katarzyną Furmanek a reprezentującą barwy AZS UMCS Lublin Malwiną Kopron. Mimo wyrównanego początku zawodów, ostatecznie to kielczanka zwyciężyła z wynikiem 72.85, uzyskując go w ostatniej swojej próbie. Jej bezpośrednia rywalka rzuciła niemal dwa metry bliżej - 70.94. Trzecie miejsce przypadło Joannie Fiodorow z OŚ AZS Poznań, która rzuciła na odległość 67.19.

Karolina Młodawska była jedyną reprezentantką KKL-u Kielce w stawce 11 zawodniczek trójskoku. Mimo pierwszej spalonej próby, poźniej było już tylko lepiej. Długo zanosiło się na trzecie miejsce w zawodach, lecz w ostatniej swojej próbie 24 - latka zaskoczyła swoje rywalki i skoczyła na odległość 13.55. Rywalki nie potrafiły skutecznie odpowiedzieć i niespodziewanie Młodawska została mistrzynią Polski. Drugie miejsce przypadło Adriannie Szóstak z OŚ AZS Poznań z wynikiem 13.52, zaś podium uzupełniła reprezentująca AZS Łódź Agnieszka Bednarek notując rezultat 13.45. 

Już w niedzielę kolejna medalowa szansa dla Karoliny Młodawskiej, która wystartuje w swojej koronnej konkurencji czyli skoku w dal.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO