Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Studia podyplomowe w branży IT – na co warto postawić?

poniedziałek, 13 września 2021 16:24 / Autor: Magdalena Nowak
Studia podyplomowe w branży IT – na co warto postawić?
Studia podyplomowe w branży IT – na co warto postawić?
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

W branży IT ważny jest ciągły rozwój. Im więcej zdobędziesz dodatkowych kompetencji, tym szybciej uda Ci się znaleźć atrakcyjną posadę. Alternatywą dla kursów, szkoleń czy bootcampów, mogą być studia podyplomowe. Warto zdecydować się na kierunek, który rzeczywiście pomoże Ci zdobyć wymarzoną pracę. Przykładem mogą być studia na kierunku JavaEE czy architektury systemów IT.

Studia podyplomowe z zakresu produkcji programowania

 

Programiści nie mogą narzekać na brak atrakcyjnych ofert zatrudnienia. Co roku wzrasta liczba ogłoszeń dedykowanych specjalistom z tego działu. Przykładowo, według danych Pracuj.pl w 2016 roku było aż o 14,9% więcej ofert dla programistów niż w roku poprzednim. Decydując się na studia podyplomowe z zakresu programowania, należy dokładnie zastanowić się nad wyborem odpowiedniego języka programowania. Trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim aktualne zapotrzebowanie na rynku pracy. Jednym z bardziej przyszłościowych kierunków jest produkcja programowania z wykorzystanie Java EE. Najlepiej zdecydować się na uczelnię, która proponuje zajęcia laboratoryjne i projektowe. Przykładem niech będzie oferta Politechniki Warszawskiej, która cieszy się dużym zainteresowaniem wśród kandydatów. W ramach zajęć studenci mogą nauczyć się m.in. programowania zdarzeniowego i wielowątkowego.

Architektura systemów IT – czy warto wybrać studia podyplomowe?

 

 Inną propozycją cieszącą się dużą popularnością są studia podyplomowe z zakresu architektury IT. Na wielu uczelniach zajęcia dodatkowo obejmują również naukę z systemów chmurowych, które są coraz częściej wykorzystywane w systemach informatycznych firm z różnych branż. W ramach studiów można poznać metodologię z zakresu UMF czy TOGAF. Studia obejmują również wprowadzenie do zarządzania projektem dla architektury. Na wielu uczelniach dodatkowo odbywają się zajęcia z zakresu bezpieczeństwa w systemach typu Cloud.

Studia podyplomowe na kierunku Data Science – warto je wybrać?

 

Ciekawą alternatywą są również studia podyplomowe przygotowujące do zawodu specjalisty Data Science. W ramach prowadzonych zajęć studenci uczą się efektywnego przetwarzania i analizowania większych baz danych. Studia pomagają również zrozumieć, w jaki sposób wykorzystywać dane pod kątem konkretnych strategii firmy. Warto podkreślić, że absolwenci studiów Data Science mogą liczyć na szeroki wybór ofert pracy. Obecnie w cenie są specjaliści, którzy potrafią tworzyć algorytmy i wykorzystywać narzędzia dla efektywnej obsługi danych. Mogą liczyć na bardzo atrakcyjne warunki pracy. Z przykładowymi ofertami dla specjalistów Data Science możesz zapoznać się na portalu https://theprotocol.it.

Poza wymienionymi kierunkami studiów podyplomowych warto także wspomnieć o grafice komputerowej. To dobry wybór przede wszystkim dla osób, które są niezwykle kreatywne i pragną lepiej poznać najnowocześniejsze technologie w tworzeniu rozwiązań graficznych. Niezależnie od wyboru kierunku, najważniejsze jest, aby studia miały techniczno-praktyczny charakter.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO